Si të kemi një lekurë të bukur brenda një muaji - Femra - Kosova Sot
Si të kemi një lekurë të bukur brenda një muaji

Si të kemi një lekurë të bukur brenda një muaji

Sekretet për të pasur një lekurë të bukur per një muaj, ato që duhet të bëni dhe ato qe duhet t'i evitoni!

Sekretet për te pasur nje lekure te bukur per 1 muaj, ato qe duhet te beni dhe ato qe duhet te evitoni! Cfare te bejme per te pasur nje lekure perfekte? Mjafton te jemi te kujdesshme! Ja disa keshilla te cilat ne nje kohe te shkurter e bejne lekuren tone te mrekullueshme. Te keni durim me produktet e reja- Keni blere nje krem te ri por nuk keni pare asnje rezultat te dukshem ne pak kohe? Jepini akoma pak shance produktit tuaj te ri, te ndryshoni kozmetiket shume shpesh mund te shtoni irritimi apo skuqje, prisni te pakten 6 jave para se te jepni perfundimin.

 
Eksfolianti- Pas te 30-ve ndryshimi i qelizave te vdekura ngadalsohet dukshem, per kete eshte e rendeishme te kujdeseni per lekuren ne menyre te rregullt.Rutina juaj e perditshme per pastertine e lekures eshte shume e rendesishme.
 
Omega 3- Ti shtoni dietes tuaj produkte te pasura me omega 3 eshte e rendesishme per bukurine dhe shendetin tuaj. Omega 3 reagojne ne thellesi duke krijuar vajrat e duhur per lekuren.
 
Masazhe faciale- per te pasur nje lekure te shkelqyer mund te aplikoni dhe vetem disa masazhe te thjeshta, pa pasur nevoje te shkoni ne qendra estetike, mund te perdorni vaj ulliri ose vaj bajamesh nese keni lekure te thate, vini pak mbi gishta dhe masazhoni fytyren me levizje rrotulluese per 30 sekonda.
 
Shampo- Mos blini shampo te zakonshme, kerkoni ato shampo te cilat nuk kane perberje sulfati sepse kjo mund tju shkaterroj floket dhe skalpin e kokes. Sapunet perdorini shume te lehte ose do te rrezikoni te irritoni lekuren.
 
Aknet- Mos perdorni produkte per akne vetem atehere kur ju shfaqen pucrat apo pikat e zeza, perdorinin perdite dhe nese keto dalin lini sapunin te reagoje si nje maske e shendetshme per lekuren tuaj.
 
Produktet e duhura- Beni kujdes me produktet qe perdorni, gjeni ato produkte te cilat te keni perberesit qe mund tju ndihmojne per te eleminuar problemet qe keni, psh: rrudhat apo aknet.

(Kosova Sot)

6 orë e 13 minuta më parë
20/01/19