KJO ËSHTË MASKA MË NATYRALE DHE MË E LIRË PËR FYTYRË TË PËRTËRIRË - Femra - Kosova Sot
KJO ËSHTË MASKA MË NATYRALE DHE MË E LIRË PËR FYTYRË TË PËRTËRIRË

KJO ËSHTË MASKA MË NATYRALE DHE MË E LIRË PËR FYTYRË TË PËRTËRIRË

Nëse keni fytyrë të lodhur dhe keni rrudha, ju propozojmë këtë maskë të shkëlqyeshme kundër rrudhave, të cilën mund ta përgatisni në shtëpi. Maska përbëhet nga përbërësit natyralë dhe e shtrëngon fytyrën, më e mirë se botoksi. Kjo maskë shëruese për fytyrë me siguri do të jetë e preferuara për juve, sepse pas një përdorimi lëkura është më e butë, më e ndritshme dhe më me shkëlqim.  

Përbërësit:

1 karotë;

2 lugë mjaltë.

Përgatitja: Pastroni dhe copëtoni karotën, e hidhni në blender dhe e përzieni derisa të shndërrohet në lëng. Kur të keni shtrydhur lëngun, shtoni mjaltin dhe përzieni.

Përdorimi: Maskën e freskët të përgatitur e aplikoni në fytyrë dhe e mbani për të vepruar për 20 minuta, më pas e shpëlani me ujë të vakët. Këtë proces e përsëritni për dy javë, lëkura juaj do të përtërihet, sepse e keni ushqyer me antioksidues. 

(Kosova Sot)

14 orë e 20 minuta më parë
22/01/19