Maska për trajtim të majave të plasaritura të flokëve - Femra - Kosova Sot
Maska për trajtim të majave të plasaritura të flokëve

Maska për trajtim të majave të plasaritura të flokëve

Mënyra më efikase për trajtim të majave të plasaritura është prerja e tyre. Por, kjo nuk është gjithmonë një zgjidhje e dëshiruar, ndërsa mund ta provoni këtë maskë të shkëlqyeshme për reduktim dhe kontrollim të majave të plasaritura, raporton Gazeta Kosova Sot

E përzini një të verdhë të vezës me 2-3 lugë me vaj ulliri dhe 1 lugë me mjaltë. Aplikojeni maskën në flokë të lagët dhe lëreni që të veprojë për 30 minuta. I shpëlani flokët e më pas i lani me shampon. Këtë trajtim mund ta përsëritni një herë në javë. Duke pasur parasysh se flokët përbëhen kryesisht nga proteinat, vezët mund të ndihmojnë në forcimin e rrënjëve të flokëve. Përveç kësaj, do t'i bëjnë flokët të lëmuar dhe do ta rrisin rezistencën e saj ndaj thyerjes. 

(Kosova Sot)

14 orë e 7 minuta më parë
13/12/18