MASKË FYTYRE ME MOLLË PËR LËKURË TË YNDYRSHME - Femra - Kosova Sot
MASKË FYTYRE ME MOLLË PËR LËKURË TË YNDYRSHME

MASKË FYTYRE ME MOLLË PËR LËKURË TË YNDYRSHME

Që të pastroni fytyrën tuaj dhe të rregulloni yndyrën e lëkurës tuaj, sipas bukuri.com provoni të bëni këtë maskë bukurie dy herë në javë.

Nevojiten:

1 mollë e pa qëruar

5 lugë të vogla kos

Pastrojeni mollën nga brënda, hiqini farërat dhe prijeni në copa të vogla. Grijeni në blender deri sa të bluhet mirë dhe të jetë në formë kremi. Përzijeni me kosin duke e trazuar me një lugë apo pirun. Përhapeni maskën në fytyrën tuaj dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Pastaj shplajeni me ujë të bollshëm të vakët dhe fshijeni butë me një peshqir.

(Kosova Sot)

22 orë e 31 minuta më parë
17/12/18