Tretmanë të shpejtë me trangull për sytë e lodhur dhe lëkurë të butë - Femra - Kosova Sot
Tretmanë të shpejtë me trangull për sytë e lodhur dhe lëkurë të butë

Tretmanë të shpejtë me trangull për sytë e lodhur dhe lëkurë të butë

Majdanoz dhe trangull:

Nevojiten:

1 lugë jogurt,

1 rriskë trangull dhe majdanoz.

Bluani trangullin dhe majdanozin dhe ia shtoni jogurtin. I përzieni mirë dhe e aplikoni në fytyrë. Maska përtërin fytyrën dhe zbut lëkurën. Për rezultate më të mira e lini të veprojë 15 deri 20 minuta.

 Xhel nga trangujt për sy

Nevojiten:

1/2 e trangullit,

1 lugë xhel aloe vera. Përzieni trangullin në blender. E derdhni në enë të pastër. Masën e përzieni me xhelin nga aloe vera. E vendosni në fytyrë, kujdes sytë.

Trangulli si zbutës për lëkurën përreth syve

Nevojitet:

Dy rriska trangull të copëtuar dhe pëlhurë e lagur me ujë të vakët.

Trangullin e vendosni në sy dhe e mbuloni me pëlhurën e lagur. Kjo hekuros rrudhat, është ideal për t’u relaksuar pak para gjumit.

(Kosova Sot)

10 orë e 42 minuta më parë
11/12/18