Ngjyrat më të zjarrta të flokut që këtë verë do të bëjnë namin

  • 29 prill 2019 - 18:05
Ngjyrat më të zjarrta të flokut që këtë verë do të bëjnë namin

Floku trans-sezonal është i vështirë. Për t'jua lehtësuar jetën, ju sjellim trendët e ngjyrës së flokut për kohën e verës.

"AMBER SLATE"

Image

Një përzierje e toneve të ngrohta (mendoni bionden dredhëz) de të ftohtë (mendoni bionden e akullt), krijojnë 'Amber Slate' - një trend klasik i biondes mjaltë. Në mënyrë të përgjithshme shkon me të gjitha tonet e lëkurës dhe është një nuancë ideale për trendin sezonal.

 

"OPAL"

Image

Nuancat e ndritshme me shkëlqim super reflektim është një trend i madh për vitin 2019. Nëse nuk përcaktoheni për versionin e ylberit presim t'i shohim kudo këtë sezon, kjo harmoni e biondinës së hirtë dhe të ftohtë është po aq e bukur.

FLOKË JARGAVANI SHAMPANJË

Image

Po kërkoni një mënyrë që të ndryshoni flokun tuaj të verdhë? Takohuni me ngjyrën e jargavanët shampanjë që vjen nga stilistja me bazë në Arizona, Tara Nicole. Falë formulës së jargavanët, kjo ngjyrë është bazuar ku drita depërton.

E KUQE SI VERË

Image

Pëlqejmë *konsumimin* e verës së kuqe në vjeshtë përderisa këtu kemi të bëjmë me këtë trend të ri të ngjyrave. Ngjyra e kuqe është kudo nëpër rrjetin shoqëror "Instagram" këtë javë dhe tonet multi-dimensionale do të thotë se funksionon në të gjitha tonet e lëkurës.

NGJYROSJA NË KAFE

Image

Ka një risi "balayage" në qytet dhe po na pëlqen ky koncept! Pasqyrimi i "coffee balayage" sjell teknikat e zakonshme, por duke përdorur ngjyrën e kafesë nga kafeja e zezë në nuanca më të lehta, kombinon stilin 'bob' në ëndrrën e toneve.

ROZË E KAFTË

Image

Më në fund! Trendi pastel që mund t'i përfshijë brunet! Trendi i rozës së artë nuk ka kaluar ende, përderisa rozë e kaftë po krijon një trajektore në "Instagram". Në vend se të ngjyrosni flokun në biondinë të ndritshme për ta arritur dukjen, kjo funksionon me ngjyrat e errëta të flokut. Krijuar nga stilisti i flokut Thi Thao Tu, përbëhet nga kombinimi i ngjyrave të kafta dhe të kuqe.

BIONDE DREDHËZ

Image

Emma gjithmonë është flokëkuqe. Këtë sezon ajo po ndez ngjyrat e flokut këtë sezon duke vënë nuancat e bakrit në rend të dytë, por kurrë pa braktisur nuancën e xhenxhefilit.

(Kosova Sot)