Si të hiqni rrudhat në fytyrë në mënyrë natyrale

  • 29 maj 2019 - 12:33
Si të hiqni rrudhat në fytyrë në mënyrë natyrale

Qershia është fruti i stinës, e cila përveçse e shijshme, mund të përdoret fare mirë edhe për trajtime bukurie.

Ekziston një maskë që ka në thelb qershitë, e cila lufton rrudhat dhe i kthen shkëlqimin fytyrës.

Gjithë çfarë duhet të bëni është që të grini në mikser 150 gramë tul qershie të pjekur.

Përziejini mirë deri sa të krijohet një trajtë pureje pa kokrriza. Mbi këtë masë shtoni një lugë vaj ulliri dhe përziejeni mirë.

Qershia është fruti i stinës, e cila përveçse e shijshme, mund të përdoret fare mirë edhe për trajtime bukurie.

Ekziston një maskë që ka në thelb qershitë, e cila lufton rrudhat dhe i kthen shkëlqimin fytyrës.

Gjithë çfarë duhet të bëni është që të grini në mikser 150 gramë tul qershie të pjekur.

Përziejini mirë deri sa të krijohet një trajtë pureje pa kokrriza. Mbi këtë masë shtoni një lugë vaj ulliri dhe përziejeni mirë.

Lëreni të veprojë për 15 minuta dhe më tej lajeni fytyrën me ujë të bollshëm të ftohtë. Një trajtim të tillë këshillohet që ta përdorni një herë në javë dhe do të shihni se rezultatet do të jenë të papara. 

(Kosova Sot Online)