Maska me banane për hidratim të lëkurës

  • 24 qershor 2019 - 18:00
Maska me banane për hidratim të lëkurës

Maskat me bazë kryesore janë hidratuese, ushqyese dhe ideale për fytyrat e thata, me yndyrë dhe mikse. 

Maska e fituar me përzierjen e një banane, një lugë gjelle mjaltë dhe një lugë çaji vaj ulliri ndihmon në përmirësimin e dukjes së lëkurës suaj.

Kjo maskë, përveçqë ia kthen shkëlqimin lëkurës, ndihmon edhe në ruajtjen e butësisë, që më pastaj ndihmon në tërheqjen e lëkurës dhe rregullon prodhimin e sebumit (një substancë natyrale në formë yndyre). 


(Kosova Sot Online)