Karriera e financat për këtë javë, parashikimi nga Jorgo Pulla

  • 15 korrik 2019 - 10:31
Karriera e financat për këtë javë, parashikimi nga Jorgo Pulla

Jeta, dashuria karriera e financat, gjithcka pritet të ndodhë me ju këtë javë, vjen në parashikimin e yjeve nga astrologu i njohur Jorgo Pulla. Lexoni parashikimin javor të përgatitur nga Jorgo Pulla për “BalkanWeb” për këtë javë. Parashikimet javore 15/07/19 -21/07/19

DASHI
Të përgjithshmet:Kjo jave duket seka mjaft gjera per te ju treguar rreth punes dhe ekonomise, kemi te bejme dhe me eklipsin e Henes ne aksin Gaforre Bricjap qe realizohet me date 16/7. Ne kohen kur ndodh eklipsi i henes mund tju veshtiresoje pak çeshtjet qe lidhen me punen dhe me disa çeshtje te momentit eshte e mundur qe mund te ken shtyrje por jo diçka per tu shqetesuar. Me date 19/7 Merkuri vazhdon rrugtimin e tij ne krahun e kundert dhe shkon ne shenjen e Gaforres ku ne kete shenje duhet te jeni pak me te vemendeshem persa i perket anes familjare.Me date 21/7 ne te kundert me Aferditen nga shenja e Gaforres me Plutonin ne shenjen e Gaforres mund te ju bej pak nevrik ne3 punen tuaj por pak me te kujdesshem ne keto data .

Parashikimet në dashuri:Disa çeshtje qe lidhen ame anen sentimentale duket sedo ti jepni zgjidhje nga fund java nje kohe e mire per te stabilizuar anen tuaj shpirterore.Nese jeni ne kerkim te nje njohje te re apo lidhje eshte mire qe nga dita e merkure e ne vazhdim mund te beni hapin e rendesishme ne kete drejtim,nuk perjashtohet mundesia te realizoni nje njohje ne nje mynyre te çuditeshme nje nje udhetim pune .
Parashikimet profesionale:Ne lidhje me pune eshte mire qe te jeni pak te vemendeshem rreth dates 16/7 ku ndodh dhe eklipsi e Henes prandaj eshte mire te keni pak kujdes, zakonisht Eklipset sidomos ai i Henes sjell ndryshime te medha ne pune si nje mbyllje biznesi dhe hapjen e nje tjetri apo nje levizje nga nje pune tek tjetra por kjo nuk ka pse te ju shqetesoj sepse i keni mundesit se me njeren apo me tjetren mundesi.Varet nga momenti qe juve merrni vendimin ne keto çeshtje.

DEMI
Të përgjithshmet:Kjo jave eshte nje jave qe ju sjell me teper gjera te perditeshme qe ka te bej me punen por dhe me çeshtje te tjera ne pune te rendesishme qe juve mund te keni per te realizuar, do te behet fjale per nje dokumet qe ka te bej direkt me juve juve ne pune por eshte mire qe te shikoni me kujdes se çfare juve duhet te beni ne takime apo dçka tjeter qe te jete ne favorin tuaj, me date 16/7 realizohet eklipsi i Henes ne aksin Gafortre Bricjap qe do te thote te jeni pak me te matur dhe mos neglizhoni me çeshtjet qe kerkojne zgjidhje.Meqenese Merkuri shkon ne shenjen e Gaforres ne kete shenje nuk ju favorizon qe te nisni diçka te re apo te firmosni dçka te rendesishme sidomos ne daten 19/7 dite e premte nje dite qe ju paralajmeron te beni pak kujdes!! Anashkaloni shitjet apo dhe blerjet sepse mund te humbisni.

Parashikimet në dashuri:Me Merkurin qe kalon ne shenjen e Gaforres ne krahun e kundert eshte mire qe te anashkaloni grindjet qe mund te keni me te dashuren tuaj me teper kujdes duhet te beni juve te dhjediteshit te pare dhe te trete,per juve qe jeni ne kerkim per nje njohje apo lidhje serioze eshte mire qe nga dita e marte dhe te enjte mund te realizoni nje njohje apo lidhje te shendeteshme,ne fund jave Aferdita ne katerkendesh me Plutoni eshte mire qe ti peshoni mire fjalet jo te krijoni grindje aty ku nuk duhet.
Parashikimet profesionale:Eklipsi i henes qe do te ndodhi me date 16/7 ne kendin Gaforre Bricjap mund te ju japi nje mundesi me teper ne lidhje me punen dhe anen ekonomike, do tekeni mundesi te stabilizoni punen tuaj ne kete drejtim .Do te keni mundesit per te punuar jashte ne profilin tuaj te punes prandaj shikoni mundesite dhe rendesite qe kane te bejne me ate qe ju intereson juve.

BINJAKËT
Të përgjithshmet:Kjo jave duket se ka shume ngjyra per juve te kesaj shenje sidomos me eklipsin e Hense ne shenjen e gaforres do te ju jepen shume mundesira per t‘ja arritur qellimit tuaj si ne pune dhe ne ate ekonomike, me date 19/7 Merkuri kalon ne shenjen e Gaforres ku do tju rikujtoje nje çeshtje te vjeter dhe pikerisht ne kete perjudhe ju stabilizoni nje here e mire punen tuaj dhe jo vetem.

Parashikimet në dashuri:Eklipsi i Henes ne gaforre ju ndihmon shume qe te shikoni paster dhe me kembe ne toke per te ecur perpara Eshte nje jave me shume ngjarje te rendesishme ne çeshtjen tuaj sentimentale.I keni te gjitha mundesite per tja arritur qellimit ne nje fejese, ne nje njohje per juve qe nuk ka diçka serioze ne kete periudhe.Per juve qe deshironi te beni nje lidhje serioze nga e merkura e tutje shume here me mire dhe me qarte do te duken gjerat ne daten 19, vetem beni pak kujdes se mund te keni grindje me i/e dashuren tuaj prandaj pak me teper vemendje ne kete aspekt.
Parashikimet profesionale:Per juve qe keni te beni me bashkepunetore ne biznes apo jeni sipermarres nje nje firme beni kujdes ne firmosje apo dhe ne çmime qe mund tju ofrojne persona te trete sepse me Eklipsin e henes ne Gaforre gjithçka ndodh ne ate dite prandaj kujdespak me teper nuk ju demton por ju ndihmon.Nese deshironi te rriskoni ne lidhje me punen mund tju themi se kerkon durim dhe jo nxitim.

GAFORRJA
Të përgjithshmet:Me eklipsin e Henes ne Gaforre me date 16/7ju sjell perballe me konkurentin me te forte qe mund te keni.Prandaj juve jeni gjithmonenen vezhgim dhe mund tju kerkojne informacion mbi punen tuaj.Ketubeni pak kujdes mbani sekret gjerat e rendesishme tuajat, eshte me mire per juve. Per juve qe jeni ne kerkim per nje pune te re apo per juve qe nuk keni diçkate sigurt kjo jave ju ofron shanse te medha ne kete aspekt. Me date 19/7 ku Merkuri ne krahun e kundert shkon ne shenjen tuaj beni pak kujdes mund te keqkuptoheni me bashkepunetoret tuaj.
Parashikimet në dashuri:Ne kete jave eshte mire qe te jeni te kujdesshem ne lidhje me i/e dashuren tuaj sepse mund te keni debate ne lidhjen tuaj, mos u shqetesoni sepse kjo jave i ka te gjitha dashuri, passion, stabilizim dhe jo vetem, ajo qe do te ju duhet te beni eshte te jeni sa me te sigurt ne ate qe jeni ne kerkim per te ardhmen.

Parashikimet profesionale:Meqenese kete jave kemi Eklipsin e Henes ne shenjen tuaj do te thote se duhet te jemi te kujdeshem dhe shume te vemendeshem ne çeshtjet qe na interesojne kjo nenkupton se nuk duhet te nxitojme.Mundohuni te mbani ekuilibrin sa te mundeni sepse jeni ne nje periudhe ne ngjitje dhe nuk ju lejohet te beni gabime, nese do tju ofrohet nje pune qe ka te beje me tregti eshte mire qeta studjoni me pare pastaj te vendosni.

LUANI
Të përgjithshmet:Eklipsi i kesaj jave, qe realizonet me date 16/7 eshte mire qe te jeni te gatshem ne çdo rast dhe aspekt qe do te thote, ne pune te jeni sa me te kujdesshem dhe ne anen ekonomike mos prishni me shume se fitoni sepse do te keni mundesite per me vone te merrni gjera qe juve deshironi, nese do tju duhet te beni udhetime eshte mire qe ti realizoni te henen te enjten eshte shume mire per juve te kesaj shenje,me date 19/7 Merkuri vazhdon rrugetimin e tijne anen e kundert dhe shkon ne shenjen e Gaforres qe do te thote vendime momentale ne lidhje me punen dhe udhetime te largeta por keto duhet te perpunohen prate vendosen. Gabimet e se kaluares ne kete jave nuk kane vend dhe nuk ka shqyrtime me te shkuaren.

Parashikimet në dashuri:Nuk perjashtohet mundesia qe te keqkuptoheni me i/e dashuren tuaj per nje bisede kafeneje dhe t’ju ngulitet ne mendje per gjera qe nuk kane te bejne me realitetin, eshte mire qe te jeni te kujdesshem sepse nje fjale mund tju prishi humorin tuaj dhe te keqkuptoni te i/e deshiren tuaj degjoni,mendoni, pastaj veproni.Per juve qe nuk keni nje lidhje serioze kjo jave eshte mjaft efikase per gjera te tilla prandaj shikoni momentin dhe jo kohen.
Parashikimet profesionale:Kjo jave duket se do te ju mundoj pak ne disa çeshtje pune qe keni pa mbyllur ne muajt e fundit, por kjo nuk ju pengon qe te mendoni dhe te realizoni ne kohe çeshtjet qe lidhen me punen prandaj eshte nje jave shume e lodhshme por juve keni per tja dale ne kete aspekt .Vetem me date 19/7 beni kujdes ne firmosje apo biseda te rendesishme per punen tuaj sepse merkuri nuk ju lejon te beni gabime sepse eshte ne krahun e kundert .

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet:Me eklipsin e Henes qe ndodh ne kete jave ne shenjen r gafores me date 16/7 eshte mire qe ti hidhni nje sy çeshtjeve qe ju intereson me teper si ne fushen ekonomike por dhe ne ate te punes sidomos ne ndryshime te punes tuaj aktuale sepse mund te keni te gjitha mundesite por mund dhe te gaboni, eshte shume e rendesishme ajo qe keni ne mendje tju behet realitet por kerkon kohe dhe zgjuarsi jo nxitim.
Parashikimet në dashuri:Meqenese kemi Eklipsin e Henes ne Gaforre do te thote se ne nje menyre apo tjetren juve do te dilni te fituar.Nje shtatzani eshte mese e mundur per juve te kesaj shenje sepse kjo periudhe eshte mjaft pozitive per juve ne kete aspekt.Per juve qe nuk keni nje njohje apo lidhje serioze kjo jave eshte me idealja.

Parashikimet profesionale:Ne lidhje me punen eshte mire qe te beni pak kujdes sepse nese nuk beni kujdes ne pune mund te keni probleme, prandaj meqenese mendja juaj eshte ne tjeter vend do te thote qe nuk jeni te vendosur ne ate qe doni te realizoni. Kjo jave ju jep nje mundesi me teper ne çeshtjet qe ju interesojne por mire do ishte ti mbyllni nje nga nje jo te gjitha dhe asnje te perfunduar. Nese do tju duhet te interesoheni per nje pune te re per juve qe nuk keni dçka te tille mund ta realizoni diten e marte, nje dite qe juve ne veçanti ju favorizon.

PESHORJA
Të përgjithshmet:Eklipsi i Henes ne aksin Gaforre Bricjap qe do te ndodhi me date 16/7 ju ndikon me shume ne çeshtjet familjare dhe ne çeshtjet e bashkimit familjare siç eshte Gjermania Franca dhe Italia. Do te keni mundesite per te biseduar ne lidhje me punen dhe ne lidhje me disa dokumenta qe prisni tju realizohen kete jave dhe jo vetem.Me date 19/7 me Merkurin ne krahun e kundert,mund te themi qe te beni kujdes vetem ne levizje nga nje vend ne tjetrin si ndryshim vendlindje, kujdes kjo jave nuk ju jep kete mundesi.

Parashikimet në dashuri:Merkuri vazhdon rrugtimin e tij ne shenjen e Gaforres, e date 19/7 qe do te thote kujdes ne vendimet qe juve deshironi te merrni, per juve qe nuk keni nje lidhje serioze apo nje njohje ne nje forme shoqerie eshte moment i duhur per te realizuar diçka ate tille.Ne fund jave duket se Aferdita ne Gaforre ben nje katerkendesh me Plutonin qe do te thote te jeni pak me te kujdesshem ne bisedat qe doni te realizoni.
Parashikimet profesionale:Duket se kjo jave ka dhe te papritura,por nese jeni te kujdesshem asgje nuk ndodh eshte mire qe ne kete jave çdo gje qe doni te realizoni hidhni nje sy çeshtjeve qe doni te realizoni sepse nga nje pakujdesi e vogel,mund te ju dalin probleme te medha ne nje te ardhme te afert.Kjo ndodh per arsye te Eklipsis se Henes ne aksin Gaforre Bricjap qe do te te thote kujdesem sot qe te kem neser.Per juve qe keni me shume se tre muaj ne kerkim te nje pune te sigurt eshte mese e mundur ta realizoni dçka te tille.

AKREPI
Të përgjithshmet:Meqenese kemi nje fenomen te veçante astrologjik qe ndodh ne kete jave me nje eklips ne shenjen Gaforre dhe ne ndikimin e bricjapit ju jep nje sinjal pozitiv ne pune tuaj por dhe ne lidhjet me probleme qe do te thote probleme ne lidhje, ne ndarje, ne komonikim , por kjo do te kete zgjidhje ne kete jave. Takimet e rendesishme qe do te realizoni sot ose neser paradite eshte kohe e pershtateshme ne çeshtje te rendesishme.

Parashikimet në dashuri:Merkuri ne krahun e kundert ne shenjern e Gaforres ju prish pak planet qe juve keni menduar, por eshte mire qe çdo gje qe doni dhe deshironi te realizoni mendohuni me pare,sepse duhet te mendoheni mire se çfare kerkoni per nje te ardhme te sigurte . Per juve qe akoma nuk keni nje lidhje te sigurt eshte mire qe çdo gje qe mendoni pozitivisht tju realizohet, duhet te shikoni detajet dhe çfare juve jeni ne kerkim,per te ardhmen ? per te tashmen? Apo ku te shoj? Ketu beni kujdes se nuk keni kohe per te menduar gjate, o tani ose kurre.

Parashikimet profesionale:Ne kete jave mendja juaj eshte ne pune dhe ne çeshtjet e rendesishme ekonomike por meqenese kemi eklipsin e Henes ne Gaforre do te thote se kete jave gabime nuk mund te behen, ose mund te jene te rralla ose fare gabime.Nje kohe qe ju ndikon apo ndihmon ne te miren tuaj prandaj mendo, vepro, kontrollo.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet:Ne kete jave duket se pasiguria ne maredhenie me pune eshte ne shtim e siper. Eshte mire qe te kujdeseni pak me teper seç duhet, kjo ndodh per arsye te eklipsit te Henes ne aksin Gaforre Bricjap qe nuk lejon gabime ne lidhje me punen apo dhe ne ekonomi prandaj pak me teper kujdes me mire per juve ne te ardhmen.

Parashikimet në dashuri:Ne lidhje me dashurin ne kete jave eshte mire qe te beni pak kujdes sepse mund te mos merreni vesh ashtu siç duhet, sepse mund te keni shume keqkuptime me i/e partneren tuaj prandaj sa me te kufizuar ne biseda aq me te kenaqshem neser ne lidhjen tuaj, apo ne njohjen akoma.Per juve qe akoma nuk jeni te sigurt per te ardhmen eshte mire qe te beni biseda qe kane te bejne me te ardhmen tuaj ne kete aspekt.
Parashikimet profesionale:Shikohet nje jave mjaft e mire por dhe e lodhshme per juve qe jeni ne kerkim tenje pune te re,apo per juve qe nuk keni nje pune te stabilizuar.Eshte koha per te bere ndryshime. Rreth dates 18/7 mund te gjeni zgjidhje dhe shume çeshtje ne kete aspekt marrin fund. Ne daten 16/7 eklipsi i Henes ne shenjen e Gaforrres do te thote qe duhet te jeni te kujdesshem ne vendimet qe juve deshironi te merrni. Per juve qe keni biznes privat dhe doni qe te beni ndryshime eshte mire qe ta realizoni ne mesjave sepse ka per tja vlejtur diçka e tille. Ne date 21 /7 Aferdita ne katerkendesh me Plutonin ju jep sinjale paralajmerime ne punen tuaj, prandaj mos i lini çeshtjet te behen te medha sepse do te keni probleme me vone.

BRICJAPI
Të përgjithshmet:Eklipsi I Henes qe ndodh me date 16/7 ne Gaforre ju ndikon ne te miren tuaj sepse eshte nje eklips i veçantei muajit Korrik. Eshte mire qe te mendoheni per ate veprim ne lidhje me pune dhe ne lidhje me nje çeshtje shpirterore qe ju shqeteson kete periudhe por kjo jave eshte java me e mire ne zgjidhje te çeshtjeve te veshtira.

Parashikimet në dashuri:Meqense kjo jave ka disa fenomene te ndryshme planetare,si eklipsi i Henes me date 16/7dhe Merkuri ne Gaforre me date 19/7 eshte mire qe te beni pak kujdes me i/e dashuren tuaj mos u nxitoni ne biseda apo grindje sepse eshte periudhe thashethemesh.
Karriera dhe financat:Duket se kjo jave do te kete pak keqkuptime ne lidhje me punen apo me ndonje kontrate qe juve duhet ta firmosni apo dhe te ndryshoni pune ne nje vend tjeter, eshte mire qe te mendoheni mire para se te beni veprime te tilla sepse nje gabim i vogel mund te ju prishi pune neser. Gjithsesi pak kujdes duhet te beni ne daten 16/7 me eklipsin e Henes ne Gaforre dhe me date 19/7 me Merkurin ne krahun e kundert ne Gaforre ne keto 2 data eshte mire qe te jeni me shume te kujdesshem.

UJORI
Të përgjithshmet:Akoma dhe nje jave tjeter qe do te ju ndikoj ne çeshtjet e rendesishme te punes suaj duke e lene ne vend te dyte çeshtjet personale por kjo nuk do te thote se jeni ne veshtiresi ne pune por kerkohet me shume kujdes ne lidhje me pune dhe duhet ta stabilizoni medeomos ate. Eklipsi I Henes qe ndodh ne aksin Gaforre Bricjap me date 16/7 do te thote qe duhet ti mendoni gjerat me pare se te veproni. Merkuri ne krahun e kundert duke u futur ne shenjen e Gaforres me date 19/7 ju ben pak me te ndjeshem ne çeshtjet qe ju interesojne prandaj te jeni pak me te kujdesshem ne kete drejtim,po ashtu me date 21/7 nje katerkendesh qe ben Aferdita ne Gaforre dhe me Plutonin qe ndodhet ne Bricjap duhet te beni kujdes se mund te keni shume keqkuptime ne pune dhe me persona kyç ne punen tuaj anashkaloni grindjet.

Parashikimet në dashuri:Merkuri ne krahun e kundert sjell grindje dhe pasiguri ne lidhjen tuaj,eshte mire qe te beni pak kujdes nga keqkuptimet dhe keqintepretimet qe mund te keni ne keto data si 19/7 dhe 21 dy dit keto qe kerkojne me teper kujdes ne çeshtjet qe ju interesojne ne anen shpirterore.Karriera dhe financat:Rendesia e kesaj jave eshte qe te mendoni se çfar do te beni ne javet ne vazhdim dhe jo te nisni gjera te reja, eshte mire qe te stabilizoni punen tuaj aktuale sepse eshte nje jave qe kerkon pak kujdes ne çeshtje te rendesishme por kjo nuk ju ndalon qe te mendoni per te ardhmen. Per juve qe jeni ne nje pune shteterore dhe deshironi te levizni nga aty eshte mire qe mos te beni levizjen kete jave apo te nisni diçkate re sepse kjo jave nuk favorizon projekte te reja.

PESHQIT
Të përgjithshmet:Eklipsi i Henes qe ndodh me date 16/7 ju bente ndiheni pak me te stresuar se ditet e tjera, kjo vjen si shkak e ketij eklipsi eshte mire qe te mos nxitoheni ne vendimet qe do te merrni ne lidhje me pune por njekohesisht ne lidhje me çeshtje kredish sepse mund te pendoheni me vone prandaj ne kete date16/7 dhe ne date 19/7 me Merkurin ne krahun e kundert ne Gaforre nuk ju ndihmon dhe aq sa duhet.Kjo jave eshte e mire per te bere plane dhe per ti zbatuar dhe realizuar ne javet ne vazhdim.
Parashikimet në dashuri:Meqenese ne kete jave kemi disa fenomene planetare si Eklipsin e Henes ne Gaforre me date 16/7, kemi Merkurin ne krahun e kundert qe zhvendoset ne shenjen e Gaforres, po ashtu me date 21/7 ku Aferdita ne nje kend te veshtire me Plutonin ju ndikon direkt juve te kesaj shenje, prandaj eshte mire qe me i/e dashuren tuaj te jeni pak me te kujdesshem ne kete drejtim. Gjithashtu eshte nje periudhe qe kerkon me teper kembengulje ne lidhje apo njohje sesa ta lini pas dore .

Karriera dhe financat:Kjo jave duket se eshte paksa e lodhshme por me pak vullnet dhe kembengulje do tja dilni mbare ne fushenekonomike . Ne punen tuaj mos harroni qe kjo jave ka disa fenomene planetare qe ndikojne direkt ne punet tona ne çeshtjet e rendesishme jetesore.Ne pune eshte mire qe me çdo kusht te anashkalojme grindjet me punedhenesit apo me personat e trete sidomos ne eklipsim e Henes te dates 16/7 ne gaforre po ashtu me date 19/7 Merkuri ne shenjen e gaforres qe eshte ne krahun e kundert po ashtu me date 21/7 ku Aferdita planeti i parase,i dashurise dhe i shoqerise eshte nje kend mjaft i veshtire. Prandaj mundohuni te jeni sa me te vemendeshem ne pune sepse eshte shume e lehte te behen gabime te pariparueshme.

(Kosova Sot Online)