Ka disa këshila që mund të ndikojnë në jetën tuaj, mjafton t’i ndiqni për të qenë më të qetë

  • 10 gusht 2019 - 14:17
Ka disa këshila që mund të ndikojnë në jetën tuaj, mjafton t’i ndiqni për të qenë më të qetë

Përditshmëria është goxha e ngarkuar dhe shpeshherë e rrëmujshme, jo më kot ka ditë kur stresi na pushton të gjithëve.

Nëse doni që jeta juaj të jetë sa më pak kaotike dhe e qetë, duhet të ndiqni këto 10 këshilla.

1.Mos lini asgjë për momentin e fundit

2. Rezistoni 1 orë pa e parë telefonin

3. Mos shihni televizor

4. Gjeni pak kohë orë për të pirë një caj

5. Mbylluni në tualet dhe rifreskoni grimin tuaj

6. Hiqni dorë nga gënjeshtrat e bardha

7. Mos e mbingarkoni veten me emocione

(Kosova Sot Online)