Duhet ta provoni patjetër! Maska natyrale që zhduk rrudhat

  • 31 gusht 2019 - 17:32
Duhet ta provoni patjetër! Maska natyrale që zhduk rrudhat

Me kalimin e viteve rrudhat që shfaqen në fytyrë janë një problem i vërtetë për shumë njerëz. Por për luftimin dhe parandalimin e tyre ju vjen në ndihmë një maskë natyrale, e cila përgatitet shumë thjeshtë, pasi ka nevojë vetëm për mjaltë, vezë, kos dhe vaj ulliri.

Në një enë hidhni një lugë mjaltë, një të verdhë veze, dy lugë kos dhe një lugë vaj ulliri. Përziejini të gjithë këta përbërës, deri sa të përftohet një masë kremoze. Këtë masë aplikojeni në fytyrë, të cilën duhet ta keni larë më parë.

Lëreni të veprojë për 30 minuta dhe më tej shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët. Përdoreni dy herë në javë një maskë të tillë dhe do të shikoni që rezultati do të jetë mbresëlënës.

Kosova Sot Online