Frymëzuar nga një serial dramatik, çifti realizon foton virale për dasmë

  • 04 tetor 2019 - 14:47
Frymëzuar nga një serial dramatik, çifti realizon foton virale për dasmë

Një çift i sapo martuar janë përplasur në internet për fotografitë e dasmave me temë nga Handmaid's Tale.

Kendra Munro dhe Torsten Mueller mund të shihen duke u puthur teksa pozojnë para murit të varur ’të Gileadit të rrethuar nga figura të kuqe në një imazh tani viral të frymëzuar nga seriali televiziv Dystopian bazuar në romanin e Margaret Attwood të vitit 1985.

Fotografia është bërë nga Van Daele dhe Russell Photography pas ceremonisë martesore të çiftit në Ontario, Kanada, përpara një sfondi që të kujton skenën e filmit ku shfaqen burra dhe gra të ekzekutuar.

Fotoja përfundimtare është postuar në Facebook dhe në Instagram nga çifti i posa martuar dhe ka marrë një lumë komentesh dhe reagimesh.

(Kosova Sot Online)