Zbuloni kafshën tuaj shpirtërore në bazë të shenjës tuaj të zodiakut

  • 01 nëntor 2019 - 08:38
Zbuloni kafshën tuaj shpirtërore në bazë të shenjës tuaj të zodiakut

Çdo shenjë e zodiakut ka një totem kafshësh që mishëron personalitetin dhe karakteristikat. A doni të dini se cila është juaja?

Dashi: Tigri

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, kafsha juaj shpirtërore është tigri. Ju jeni një person i sjellshëm dhe i dobishëm, por nëse dikush guxon t’ju sfidojë ju mund të bëheni shumë të rrezikshëm.

Demi: Derri

Ashtu si derri, gruaja e shenjës së Demit ka një personalitet të ndërlikuar dhe një shpirt të vetmuar dhe do të bënte gjithçka për njerëzit që do. Ajo do pasurinë dhe është në kontakt me natyrën.

Binjakët: Dallëndyshe

Gruaja e shenjës së Binjakëve është veçanërisht misterioze dhe enigmatike. Një simbol i lidhjes dhe vetë-zbulimit, dallëndyshja është kafsha e saj shpirtërore.

Gaforrja: Qeni

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, ju jeni një person besnik dhe i sinqertë, ashtu si shoku më i mirë i njeriut: qeni.

Luani: Pallua

Gruaja e shenjës së Luanit është e pavarur nga natyra dhe ka besim të madh në aftësitë e saj. Palloi është i vetëdijshëm se kush është dhe çfarë është i aftë të bëjë.

Virgjëresha: Shqiponja

Nëse i përkisni shenjës së Virgjëreshës, ju jeni një person jashtëzakonisht inteligjent dhe i guximshëm. Kafsha juaj shpirtërore është shqiponja.

Peshorja: Pëllumbi

Gruaja e Peshores është e ëmbël, e dashur dhe pëlqen të argëtohet. Për më tepër, ajo e merr jetën me qetësi. Kafsha e saj shpirtërore është pëllumbi, simbol i paqes, dashurisë dhe shpresës.

Akrepi: Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, jeni të guximshëm dhe të sinqertë, por gjithashtu mund të bëheni veçanërisht të ashpër, si një Luan i vërtetë.

Shigjetari: Dreri

Gruaja e Shigjetarit është shumë inteligjente dhe shkëlqen në çdo situatë. E aftë të shndërrojë çdo rast në diçka të dobishme, kafsha e saj shpirtërore është padyshim dreri.

Bricjapi: Kali

Bricjapi është një shpirt i lirë dhe i egër. Gruaja e lindur nën këtë shenjë të zodiakut nuk i pëlqen të jetë e lidhur me zinxhirë dhe për këtë arsye, kafsha e saj shpirtërore është kali.

Ujori: Zebra

Kujdes, hulumtues dhe jashtëzakonisht mbrojtës për njerëzit që ajo do, kafsha shpirtërore e gruas së Ujorit është zebra.

Peshqit: Dhelpra

E qetë dhe e sjellshme por edhe e mprehtë nëse është e nevojshme dhe veçanërisht perceptuese, nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve kafsha juaj shpirtërore është dhelpra.

(Kosova Sot Online)