Këto 5 trende të viteve ’50 do të bëjnë namin përgjatë këtij viti

  • 13 janar 2020 - 21:04
Këto 5 trende të viteve ’50 do të bëjnë namin përgjatë këtij viti

Siç ndodh gjithmonë, moda rikthehet vazhdimisht. Këtë vit, duket se moda e viteve ’50 do të ketë një rikthim të fuqishëm. Trendet e këtyre viteve do të marrin një përhapje të madhe përgjatë 2020-ës, edhe pse do të vijnë me disa ndryshime dhe më të modernizuar. Shumica e trendeve që pamë në pasarelat botërore sezonit gjatë të vjeshtës ishin të frymëzuara nga vitet ’50.

Gjithçka që duhet të keni parasysh për t’u dukur sa më mirë me këto trende janë disa rregulla të thjeshta:

-Theksoni belin

-Luani me ngjyra të ndezura

-Investoni në disa perla të mira (nuk dalin kurrë nga moda)

Por cilat janë trendet e viteve ’50 që nuk duhet të mungojnë në gardërobën e 2020-ës?

1

Image

Fundet në formë lapsi (pencil skirts)

2

Image

Bizhuteritë prej perle

3

Image

Taka e shkurtër dhe e hollë (kitten heel)

4

Image

Trikot
Frymëzohuni edhe nga fotoja e parë dhe nga mënyra si e ka veshur Lori Hoxha

5

Image

Fjongot

(Kosova Sot Online)