Nuk keni përse të harxhoni para : E pregatisni në shtëpi për vetëm 7 ditë dhe rinoni fytyrën tuaj me 10 vite

  • 02 qershor 2020 - 22:58
 Nuk keni përse të harxhoni para : E pregatisni në shtëpi për vetëm 7 ditë dhe rinoni fytyrën tuaj me 10 vite

A e dini se lëkura është një organ? Megjithëse është jashtë organizmit tonë, lëkura konsiderohet gjithashtu si një organ dhe në fakt, më i madhi i të gjithëve.

Duke qenë jashtë organizmit, lëkura është shumë më e prirur se çdo organ tjetër, që të dëmtohet nga faktorët si klima, rrezatimi diellor, bak. teret dhe toksinat e mjedisit. Kjo është arsyeja pse është jashtëzakonisht e rëndësishme të dimë sesi të kujdesemi mirë për lëkurën tonë.

Sot ne do t’ju tregojmë sesi të përgatisni kremin ëtuaj të rrudhave në shtëpi, i për të ushqyer dhe rinovuar lëkurën tuaj në vetëm 7 ditë.Përbërësit:

– Një lugë gjelle vaj ulliri

– Një e verdhë veze

– Një lugë mjaltë

– Një lugë Vaseline

Përgatitja:

Për ta përgatitur këtë krem të shkëlqyeshëm kundër rrudhave në shtëpi duhet të shkrini vazelinën dhe ta vendosni në një tas. Shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni mirë derisa të merrni një masë homogjene. Lëreni kremin ëpër tre minuta në fytyrë, pastaj hiqeni atë me pambuk dhe në fund lani fytyrën me ujë të ftohtë.

Aplikojeni këtë krem ëçdo ditë në fytyrë dhe pas një jave lëkura juaj do të bëhet më e bukur, e pastër dhe shumë më e re.

(Kosova Sot Online)