Maska me qese plastike për fytyrë që po çmend femrat në internet

  • 06 qershor 2020 - 14:40
Maska me qese plastike për fytyrë që po çmend femrat në internet

Mikesha sot do të ju tregoje një teknike që i bën maskat super efektive me QESE PLASTIKE. Kjo recetë është duke cmendur internetin sepse rrit efektin e përbërësve dhe të maskave që pregatiten në kushte shtëpie në përgjithësi. Këtë teknike mund ta përdorni me cdo lloj maske hidratuese për lëkuren dhe une do të ju prezantojë një prej tyre.

Përbërësit:

-gjysmë banane
-1 luge mjaltë
-1 qese plastike

Përgatitja:

Merrni nje gjysëm banane të pjekur dhe shtypeni mirë derisa të jetë në forme pureje. Përzijëni mjaltin më të derisa të formohet një mase homogjene. Pasi të vendosni maskën në lëkurë vendoseni qesen plasitke sipër saj. Në videon me sipër ju tregohet qartë të gjitha hapat që duhet të ndiqni për të ralizuar këtë recetë.

(Kosova Sot Online)