Qenka e thjeshtë fare! Ja si të hiqni celulitin tek të pasmet

  • G.G /
  • 24 korrik 2020 - 11:10
Qenka e thjeshtë fare! Ja si të hiqni celulitin tek të pasmet

Askush nuk e pëlqen celulitin. Dhe, për fat të keq, ka shumë gra që vuajnë prej tij.

Celuliti mund të ndodhë për shkak të kequshqyerjes, stresit, pirjes së duhanit ose thjesht për shkak të gjenit që kemi.

Ka një recetë për një pastrim anti-celulit që mund të bëni edhe në shtëpi. Vetëm disa përbërës dhe për rezultatet më të mira, unë sugjeroj që ta përdorni atë 2-3 herë në javë, masazhoni zonën për 3-5 minuta.

Përbërësit që ju nevojiten: – Një filxhan kafeje, – Një filxhan vaj kokosi, – Një filxhan sheqer, – Gjysmë lugë kanelle. Pra, sapo të keni blerë këto përbërës, e gjithë që ju duhet të bëni është të filloni përgatitjen e pastrimit.

Hidheni vajin e kokosit në një tas dhe e vendoseni në mikrovalë për ta shkrirë atë. Shto përbërësit e tjerë në tas dhe përzieji mirë.

Duhet ta aplikoni atë në çdo vend ku keni celulit, me lëvizje rrethore. Pastaj masazhoni për 3-5 minuta dhe përsëritni aktivitetin 2-3 herë në javë.

(Kosova Sot Online)