Kosi sjell përfitime të mëdha edhe për bukurinë tuaj

  • A.P /
  • 29 prill 2021 - 15:40
Kosi sjell përfitime të mëdha edhe për bukurinë tuaj

TRAJTIMI I LËKURËS SË DJEGUR NGA RREZET E DIELLIT

Krijoni një pastë të trashë duke përdorur 4 lugë çaji gramë të gjelbër dhe 20 mililitra kos. Pastën e krijuar aplikojeni në zonën që i është ekspozuar diellit, si në fytyrë dhe qafë. Lëreni përzierjen që ta kryej punën e vetë për gjysmë ore, para se ta largoni me ujë të vaktë. Përdoreni për disa ditë dhe do të impresionoheni nga rezultatet.

TRAJTIMI I AKNEVE

Përgatitni një përzierje duke përdorur 2 lugë çaji xhel të aloe verës, 2 lugë çaji lëng limoni, 2 lugë çaji kos dhe 2 lugë çaji shafran të Indisë. Përzierjen e fituar aplikojeni në zonën e prekur nga aknet. Pas një gjysmë ore, pastrojeni fytyrën me ujë të ftohtë.

TRAJTIMI I PROBLEMEVE ME ZBOKTH

Merrni 3 lugë çaji kos, 5 lugë çaji të pudrës së farave fenugreke dhe 2 lugë çaji lëng qepe. Përzieni të gjithë përbërësit dhe përzierjen e fituar aplikojeni në lëkurë të kokës ku duhet ta lini për rreth një orë për të pasur efektin e dëshiruar.

(Kosova Sot Online)