Si ju shkoi viti 2021? Një përmbledhje bazuar te shenja e horoskopit

  • E.K /
  • 21 December 2021 - 21:21
Si ju shkoi viti 2021? Një përmbledhje bazuar te shenja e horoskopit

Dashi: Ju mund të jeni ndjerë sikur ishte koha për të krijuar diçka nga miqësitë dhe ëndrrat tuaja. Ju kishit Jupiterin dhe Saturnin që ju inkurajonin të kërkoni bollëk në komunitetin tuaj dhe me aspiratat tuaja, por brenda arsyes. Sheshet Saturn-Uran që ndodhën këtë vit gjithashtu mund të kenë theksuar vlerën e lidhjeve dhe dëshirave të tilla. Eklipset në boshtin Binjak-Shigjetar mund të kenë qenë një katalizator i konsiderueshëm edhe për edukimin tuaj. Ndoshta ju janë dhënë shumë përvoja dhe mundësi për të eksploruar gjëra të reja që ju interesojnë.

Demi: Flisni për një vit stresues! Gjatë gjithë vitit 2021, Saturni dhe Jupiteri po theksonin rrugën tuaj të karrierës, imazhin publik dhe arritjet. Ndërsa mund të keni fituar shumë me këto aspekte, mund t’ju është dashur të punoni më shumë për të arritur sukses. Meqenëse Saturni u takua me Uranin në një katror tre herë këtë vit, ju mund të jeni ndjerë të nxitur të rriteni në mënyra të papritura. Boshti i eklipsit Binjakët-Shigjetar do të kishte sfiduar gjithashtu marrëdhënien tuaj me paratë dhe sigurinë gjatë gjithë vitit, kështu që me paratë mund të keni pasur probleme.

 

Binjakët: Ky vit kishte të bënte me rritjen. Ju mund të keni pasur një ndryshim të këndvështrimit në marrëdhënien tuaj me identitetin tuaj dhe marrëdhënien tuaj me të tjerët. Nyjet dhe eklipset po ndodhnin në boshtin tuaj me Shigjetarin, gjë që solli ndryshime të papritura por të faturuara në jetën tuaj. Ju mund të keni hequr dorë nga disa lidhje ndërsa keni mirëpritur të reja të paparashikuara. Ju gjithashtu mund të jeni rritur jashtëzakonisht shumë si person, veçanërisht me Saturnin dhe Jupiterin që theksojnë rëndësinë e mundësive dhe përvojave arsimore.

Gaforrja: Mund të ketë qenë një vit stresues pasi nyjet dhe eklipset në boshtin Binjakët-Shigjetari ka të ngjarë të kenë shkaktuar ndryshime të dukshme dhe themelore në jetën tuaj të përditshme. Këto dy lojëra fuqie mund të kenë shkaktuar një rritje të vështirë, por të nevojshme, duke ju sfiduar të shfrytëzoni fuqitë tuaja për të mësuar. Përveç kësaj, Jupiteri dhe Saturni mbuluan sektorin tuaj të aseteve të përbashkëta, investimeve, transformimit dhe intimitetit. Ju mund të keni qenë të suksesshëm në këtë sektor, por jo pa hije dhe reflektim të nevojshëm.

Luani: Ka të ngjarë të ishte një vit stresues, por ndoshta shpërblyes pasi Saturni dhe Jupiteri në Ujor mund të kishin vënë në fokus angazhimet tuaja. Ju mund të keni parë disa ndryshime të rëndësishme në marrëdhëniet tuaja romantike, lidhjet profesionale dhe kushtet e marrëveshjeve. Edhe pse mund të keni hasur disa vështirësi, ato sfida ju shtynë të rriteni. Kjo mund të ishte shtrirë në opsionet tuaja romantike, miqësitë dhe ëndrrat pasi eklipset dhe nyjet shkaktuan ndryshime të mëdha në ato zona.

Virgjëresha: Ky vit ishte plot ndryshime, pasi Nyjet dhe eklipset ridrejtuan jetën tuaj personale dhe private. Shtëpia juaj, dinamika e familjes, karriera dhe imazhi publik mund të kenë ndryshuar në mënyrë drastike. Edhe pse stresuese, ishte e destinuar astrologjikisht. Përveç kësaj, ju mund të keni ndjerë nevojën për t’u pjekur në punën tuaj dhe me shëndetin tuaj falë Saturnit dhe Jupiterit që janë në Ujor. Duhej punë e vështirë, por e shpërblyer!

Peshorja: Ky vit kishte të bënte me daljen nga zona juaj e rehatisë pasi nyjet dhe eklipset në boshtin Binjakët-Shigjetari ju inkurajuan të ridrejtoni energjinë tuaj drejt përvojave të reja. Ju mund të jeni vënë në një rrugë të papritur arsimore ose filozofike. Kjo mund të ketë ardhur edhe me mundësinë për të udhëtuar! Përveç kësaj, Saturni dhe Jupiteri mund të kenë bllokuar fillimisht romancën dhe krijimtarinë, kryesisht për t’ju bërë të mendoni se si dëshironi që ajo të jetë unike për ju. Por sapo kuptove vizionin tënd, dashuria dhe gëzimi ka të ngjarë të jenë të bollshme.

Akrepi: Ky mund të ketë qenë një vit stresues për ju me Saturnin dhe Jupiterin që godasin jetën tuaj në shtëpi. Ndoshta ju është dashur të ristrukturoni shtëpinë tuaj, nga dinamika juaj private te detyrimet tuaja. Përmes provave dhe gabimeve, puna juaj e palodhur u shpërblye dhe mund të jeni ndjerë të shpërblyer për përpjekjet tuaja me marrëdhënie më të shëndetshme familjare, një shtëpi të përmirësuar dhe një ekuilibër edhe më të mirë punë-jetë. Nyjet dhe eklipset mund të kenë theksuar gjithashtu sigurinë tuaj këtë vit duke sjellë ndryshime të fatit në asetet dhe investimet tuaja të bashkuara.

Shigjetari: Ky ishte një vit plot dhimbje në rritje pasi Nyjet dhe eklipset ishin në boshtin tuaj me Binjakët. Ju mund të jeni një person shumë i ndryshëm me standarde dhe dinamika të ndryshme marrëdhëniesh tani nga sa ishit në fillim të vitit. Saturni dhe Jupiteri mund të kenë ndryshuar gjithashtu mënyrën se si komunikoni me të tjerët, udhëtoni dhe punoni brenda komuniteteve të vogla. Saturni mund t’ju ketë inkurajuar të rishikoni strukturën e këtyre aspekteve, si për shembull të jeni më të mirë në bisedë apo edhe ndryshimin e sistemit tuaj të transportit. Jupiteri do të kishte marrë çdo mësim dhe do ta zgjeronte atë, shpresojmë me fat!

Bricjapi: Duke parë vitin 2021, mund të vini re se sa shumë ka ndryshuar perspektiva juaj pasi Nyjet dhe eklipset në boshtin Binjakët-Shigjetari sfiduan ndryshimet nënndërgjegjeshëm. Përveç kësaj, Saturni dhe Jupiteri godasin sektorin tuaj financiar, duke ju inkurajuar të ristrukturoni buxhetin tuaj për të pasur një bilanc më të mirë bankar. Mund të keni punuar edhe më shumë, gjë që mund të kishte sjellë pak fat jupiterian!

Ujori: Ky mund të ketë qenë një vit stresues për ju me Saturnin dhe Jupiterin që inkurajojnë rritjen masive personale. Përmes provave dhe gabimeve, ju jeni pjekur jashtëzakonisht gjatë gjithë vitit. Ideja juaj për gëzimin, takimet, ëndrrat dhe miqësitë mund të ketë ndryshuar gjithashtu në mënyrë dramatike falë nyjeve dhe eklipsit që janë te Binjakët dhe Shigjetari. Shikoni pas në fillim të vitit për të reflektuar se sa larg keni arritur!

Peshqit: Ky vit mund të ketë sjellë stres në shtëpinë dhe karrierën tuaj me Nyjet dhe eklipset që sjellin ndryshime fatale. Kështu që ju mund të keni një jetë krejtësisht të ndryshme private dhe profesionale tani sesa në fillim të vitit. Plus, Jupiteri dhe Saturni ishin faktorë themelorë të pavetëdijshëm që theksuan rëndësinë e përdorimit të ndjenjës suaj të inovacionit.

(Kosova Sot Online)