A do t’ju përkëdhelë parashikimi i yjeve në 2022? Zbuloni se si do të shkojë ky vit bazuar në shenjën e horoskopit

  • E.K /
  • 01 January 2022 - 16:00
A do t’ju përkëdhelë parashikimi i yjeve në 2022? Zbuloni se si do të shkojë ky vit bazuar në shenjën e horoskopit

Dashi

2022 do jetë një kthesë në jetën tuaj. Prisni që këtë vit të fejoheni ose martoheni. Kujdes me zënkat sepse mund të përfundoni në situata jo të mira me njerëzit tuaj të dashur. Financat këtë vit do jenë mirë. Mund të prisni një punë të re ose rritje në detyrë.

Demi

Prisni një mundësi pune të re këtë vit, por duhet të dini që mundësitë e reja sjellin edhe sfida. Kujdes me lidhjet sepse mund t’ju thyhet zemra. Spiritualiteti do t’ju ndihmojë të shëroheni këtë vit. Nëse keni në plan të martoheni, ky do të jetë një vit i mirë.

Binjakët

Këtë vit do transformoni veten komplet, mendërisht dhe fizikisht. Do fokusoheni më shumë tek puna ose tek studimet nëse jeni student. Mos u stepni para pengesave. Do ndiheni një person i ri këtë vit. Prisni të udhëtoni.

Gaforrja

Nëse po planifikon të nisësh një familje, ky do të jetë një vit i mirë për ty. Dhe nëse po mendon të martohesh, ke shumë shanse të gjesh shpirtin binjak. Nëse keni biznes, gjërat do ecin mirë dhe do shihni vetëm rritje. Nëse je student, fokusohu tek studimet. Do përjetoni ndryshime në karrierë.

Luani

Këtë vit për ju vlen shprehja “Çfarë ke mbjellur, do të korrësh”. Në çështje ligjore, do jeni favorizues. Nëse keni probleme me ankthin, do takoni dikë që do t’ju ndihmojë ta luftoni. Nëse jeni i martuar, do kaloni kohë të bukur me familjen. Nëse jeni beqar, prisni një lidhje të re.

Virgjëresha

Gjysma e parë e vitit do jetë paksa e lodhshme prej punës. Por në gjysmën e dytë prisni të relaksoheni dhe mundësi të reja të vijnë drejt jush. Një dëshirë mund t’ju bëhet realitet. Nëntori dhe Dhjetori do jenë muajt më të mirë për ju.

Peshorja

Këtë vit do të udhëtoni dhe do merrni energji. Mund të keni debate në familje. Duhet të keni parasysh që do të jetë një vit i ngarkuar në frontin personal prandaj duhet të keni durim.

Akrepi

Ky vit do të jetë një miks si nga ana personale edhe profesionale. Duhet të punoni fort dhe të mos ja lini gjërat në dorë fatit. Do merrni atë që meritoni. Nëse po prisni për një propozim nga partneri, do nisni një lidhje afatgjatë. Përgjithësisht do jetë një vit i mirë.

Shigjetari

Një grua do të luajë rol të rëndësishëm në jetën tënde këtë vit dhe do keni sukses në punë. Një situatë toksike do marrë fund në vitin 2022. Nëse po planifikoni familje, ky do jetë një vit i mirë për ty. Një këshillë: Mos mendo shumë, ndiq intuitën.

Bricjapi

Këtë vit do biesh në dashuri dhe do udhëtosh duke kaluar kohë me partnerin. Nëse je në një lidhje, do merrni hapin e rradhës. Nëse je beqar, prisni një dashuri të re. Nga ana tjetër, në karrierë do rriteni në detyrë. Puna juaj do vlerësohet.

Ujori

Mund të merrni propozim këtë vit. Ndërsa në punë mund të keni disa probleme dhe duhet të luftoni në rast se ju bëjnë keq padrejtësisht. Nëse do aplikoni për punë, mund ta keni pak të vështirë. Punoni me veten dhe gjeni balancën në jetën personale.

Peshqit

Ky vit do jetë i suksesshëm në punë dhe do shpërbleheni. Megjithatë mund të përballeni me sfida në jetën personale. Shmangni konfliktet me partnerin. Fokusohuni tek shëndeti këtë vit dhe ushqehuni mirë.

(Kosova Sot Online)