Këto shenja të bëhen gati. Lajme fantastike në fushën financiare

  • G.G /
  • 03 February 2022 - 10:27
Këto shenja të bëhen gati. Lajme fantastike në fushën financiare

Një nga ngjarjet më të rëndësishme astrologjike të vitit 2022 do të ndodhë në shkurt dhe ajo është lidhja e Marsit dhe Venusit në Bricjap, ku ndodhet tani planeti i financave Plutoni.

Me siguri që nga fundi i nëntorit shumë kanë menduar për karrierën, kapitalin dhe rrogën, sepse më pas në këtë shenjë ka hyrë edhe Venusi. Marsi, i cili simbolizon përparimin dhe vendosmërinë, do të ndikojë patjetër në nënvizimin e vijës në këtë fushë në periudhën nga 12 deri më 20 shkurt. Shumë do të vendosin për një investim serioz, një rishikim të kursimeve dhe pagave, deri në rishpërndarjen e kapitalit dhe trashëgimisë familjare. Në rreshtat e mëposhtëm zbuloni nëse jeni në atë grup njerëzish.

Shigjetari

Me shumë mundësi do të merrni lajmet për rritjen e pagave ose do të vendosni të investoni shumë në pasuri të paluajtshme. Përveç kësaj, ju mund të prisni një dhuratë të shtrenjtë, në formën e bizhuterive, ose një gardërobë me mjeshtëri unike. Në përgjithësi, në shkurt do të keni një rritje serioze të vetëbesimit.

Binjakët

Gjatë muajit të dytë të vitit, shumë përfaqësues të kësaj shenje mund të kryejnë investime financiare, të trashëgojnë apo detyrime të reja kreditore, si hipoteka apo rifinancim. Gjithashtu, ka shumë mundësi që të përparoni në karrierë, kështu që të ardhurat tuaja do të rriten. Por rezultati përfundimtar në fushën e financave ju pret nga fundi i muajit prill.

Demi

Me siguri do të vendosni më në fund të investoni në asete jo-materiale deri në mes të shkurtit. Gjithashtu, ju prisni një hyrje serioze të kapitalit nga investitorët e huaj ose nga një kompani. Në çdo rast, kjo ngjarje astrologjike do të ndryshojë jetën tuaj të biznesit.

Peshorja

Ka shumë mundësi që nga mesi i muajit të ardhshëm të merrni lajmin e trashëgimisë, në formën e pasurive të paluajtshme apo të tokës ose të vendosni të blini një shtëpi. Përveç kësaj, investimi mund të ndikojë në planet tuaja familjare. Për shembull, ju do të ndihmoni të dashurit tuaj në një përpjekje të rëndësishme financiare.

Akrepi

Periudha e ndryshimeve të rëndësishme është përpara përfaqësuesve të kësaj shenje. Ky pozicion i planetit shpesh sugjeron një investim të rëndësishëm financiar qoftë në trajnim apo transport. Ka të ngjarë që në shkurt të mund të blini ose të merrni një veturë, motoçikletë apo edhe një jaht si dhuratë. Përveç kësaj, do të gjeni një dokument të shumëpritur dhe fatal, si shtetësia, leja e qëndrimit, pasaporta, kontrata e punës.

Dashi

Në mesin e shkurtit, anëtarët e kësaj shenje më në fund do të bëjnë një përparim të gjithë planetët më të rëndësishëm janë të lidhur në sektorin tuaj të karrierës, statusit shoqëror dhe reputacionit. Ka shanse të mëdha për përmirësim, dhe, logjikisht, një rritje të konsiderueshme të të ardhurave tuaja. Përveç kësaj, kjo kthesë astrologjike mund të lidhet me arritjen e një qëllimi të rëndësishëm jetësor. Nëse keni ëndërruar prej kohësh për marrjen e një shtetësie të re, ndryshimin e mbiemrit, martesën apo divorcin, atëherë shkurti do t’ju jep patjetër mundësinë për ta bërë këtë.

(Kosova Sot Online)