Tradhti për Dashin, shpërblim për Virgjëreshën, horoskopi sot nuk qenka kursyer fare!

  • gg /
  • 05 October 2022 - 11:17
Tradhti për Dashin, shpërblim për Virgjëreshën, horoskopi sot nuk qenka kursyer fare!

Dashi

Sjellja egoiste nga një mik ose një i njohur mund të ndikojë në paqen tuaj mendore. Puna e rëndësishme mund të ndalet për shkak të gjendjes së dobët financiare. Mund të keni vështirësi në kontrollin e emocioneve tuaja. I dashuri juaj mund të jetë pak i irrituar. Nuk do të arrini rezultate të mira në zyrë. Dikush i afërt mund t’ju tradhtojë. Ju do të përdorni cilësitë tuaja të fshehura. Do të keni kohë të mjaftueshme për romancë me bashkëshortin.

Demi

Qëndrimi juaj i pakujdesshëm do t’i shqetësojë prindërit tuaj. Ju mund të shpenzoni paratë tuaja për të rregulluar një artikull elektronik me defekt. Ju mund ta fitoni dashurinë me guximin tuaj. Shmangni romancën brenda ambienteve të zyrës. Ju mund të merrni njohuri dhe kontakte të reja nga seminare dhe ekspozita. Jeta e dashurisë do të ndodhë.

Binjakët

Ditë plot kënaqësi. Situata financiare mund të mos jetë edhe aq e mirë. Ftoni miqtë tuaj më të mirë nëse planifikoni të bëni një festë. Shumë njerëz do t’ju gëzojnë. Mos veproni ose mos bëni mendime për të dashurin tuaj duke dëgjuar të huajt. Rritja e pagës mund t’ju inkurajojë. Ju dëshironi të bëni të gjitha gjërat që keni dashur gjatë fëmijërisë suaj. Puna urgjente e bashkëshortit tuaj mund të prishë planifikimin e ditës suaj.

Gaforrja

Shumë njerëz varen nga ju në shtëpi dhe jashtë, ndaj merrni vendime të rëndësishme në përputhje me rrethanat. Huadhënësi i parave do t’ju kërkojë të shlyeni kredinë sa më shpejt të jetë e mundur. Vështirësitë financiare do sjellin barrë shtesë. Shmangni huamarrjen për veten tuaj. Përmirësoni kontaktet tuaja sociale për përfitimet tuaja. Nëse jeni beqarë, ka gjasa të takoni dikë të veçantë sot. Do të kuptoni faktin për problemet në jetën tuaj. Merrni një sy gjumë të mirë pasdite në shtëpi, do të ndiheni të freskët. Pas një kohe të gjatë, do të kaloni një kohë të qetë me bashkëshortin tuaj pa argumente.

Luani

Kujdesuni për shëndetin tuaj. Konsumoni një dietë të ekuilibruar për t’u bërë fizikisht të aftë. Gjendja juaj financiare do të përmirësohet më vonë gjatë ditës. Në mbrëmje do të merrni pjesë në aktivitete sociale. Ju do të qëndroni pranë gruas tuaj kundër familjes tuaj. Ju do të kapërceni pengesat për të arritur qëllimet tuaja. Kolegët do të jenë mbështetës sot. Shmangni miqësinë me njerëzit, të cilët thjesht ju humbin kohën. Sot do ndiheni me fat që jeni martuar.

Virgjëresha

Pacientët me migrenë duhet të jenë të kujdesshëm me dietën e tyre për të mbajtur larg stresin emocional. Ka të ngjarë të shpenzoni para për çështje që lidhen me tokën sot. Do të shpërbleheni për aftësitë tuaja për t’u bërë përshtypje të tjerëve. Ka të ngjarë të shkoni në një udhëtim të shkurtër me miqtë. Duhet të jeni të kujdesshëm në vendin e punës. Do ta shijoni kohën në shtëpi. Bashkëshorti juaj do të përgatisë një pjatë të këndshme për ju. Biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut mund të pësojnë humbje financiare.

Peshorja

Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur dhe dita, mbi të gjitha, do të mbetet e favorshme. Ju këshillojmë që të mbani nën kontroll zemërimin tuaj dhe të silleni me dinjitet me një dhe të gjithë në vendin tuaj të punës. Mos harroni, çdo devijim nga kjo këshillë mund t’ju kushtojë edhe punën tuaj, duke përkeqësuar drejtpërdrejt gjendjen tuaj financiare. Do të merrni një letër me postë, e cila mund të sjellë lajme të mira për familjen tuaj. Nëse keni plane të dilni me të dashurin tuaj dhe të shijoni kohën e lirë së bashku, atëherë bëni kujdes me rrobat që vishni pasi mund ta acarojë atë. Mund të merrni disa lajme të këqija nga vjehërrit tuaj sot, të cilat mund t’ju bëjnë të dëshpëruar. Si rezultat i së cilës, me shumë mundësi do të kaloni shumë kohë duke menduar për të. Sot, bashkëshorti juaj mund të refuzojë të plotësojë dëshirat tuaja.

Akrepi

Dita e sotme përfundimisht do t’ju bëjë të ndiheni të frustruar. Është mirë të kujdeseni për të dashurit tuaj, por mos e neglizhoni shëndetin tuaj. Kënaqësi dhe kënaqësi të pamasë janë të rezervuar për ata njerëz që guxojnë të argëtohen sot. Ka shumë mundësi që të përballeni me probleme të lidhura me paratë. Megjithatë, falë kuptimit dhe zgjuarsisë suaj, ju mund ta ktheni kokën poshtë dhe humbjen tuaj në fitim. Mundohuni të gjeni kohë dhe të vizitoni miqtë tuaj të ngushtë, të cilët kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Qëndroni të gëzuar dhe keni guxim për të përballuar rëniet në dashuri. Është interesante se vëzhgimi juaj i mprehtë i situatave të ndryshme do t’ju ndihmojë të qëndroni përpara të tjerëve. Sot do të kaloni një kohë të bukur me gjysmën tuaj më të mirë, pavarësisht se gjërat mund të mos ndodhin ashtu siç do të dëshironit. Bëni joga dhe meditim për forcë mendore.

Shigjetari

Ju këshillohet të eliminoni mendimet negative nga mendja juaj, shumë përpara se ato të bëhen sëmundja juaj mendore. Megjithatë, ju mund t’i shpëtoni prej tyre duke u përfshirë në ndonjë punë bamirëse që do t’ju jepte kënaqësi të plotë mendore. Ju mund të diskutoni çështje financiare së bashku me bashkëshortin tuaj dhe të planifikoni të kurseni pasurinë tuaj për të ardhmen. Personaliteti juaj simpatik do t’ju ndihmojë të bëni pak miq të rinj. Fillimi i ditës mund të jetë paksa rraskapitës, por do të filloni të merrni rezultate të mira më vonë sot. Do të mund të gjeni pak kohë të lirë për veten tuaj në fund të ditës dhe ta përdorni atë duke takuar dikë të afërt. Sot mund të përballeni me një moment të vështirë me anëtarët e familjes. Megjithatë, bashkëshorti juaj do të përkëdhelë dhe ju mund të merrni përtëritjen shumë të nevojshme të jetës.

Bricjapi

Natyra juaj fëmijërore mund të rishfaqet. Duket se e dini se çfarë presin njerëzit rreth jush nga ju. Të afërmit nga vende të largëta mund t’ju kontaktojnë. Mbështetja e familjes suaj mund t’jua forcojë shpirtin. Shmangia e punëve të rëndësishme për një kohë të gjatë mund t’ju vërë në telashe. Bashkëshorti juaj do të ishte jo më pak se një engjëll për ju.

Ujori

Përqendrimi i spiritualitetit mund t’ju ndihmojë të përballeni me stresin tuaj mendor. Meditimi dhe joga mund t’ju forcojnë mendërisht. Bekimet dhe urimet mund t’ju hirin. Fëmijët mund ta mbushin zemrën tuaj me krenari. Mbjellja e një fidani do t’ju bënte të ndiheni të rinovuar. Puna e vazhdueshme e vështirë mund të shpërblehet. Bashkëshorti juaj mund të jetë shumë i zënë dhe kjo mund t’ju shqetësojë.

Peshqit

Mund të shëroheni nga një sëmundje fizike. Mund të jetë një ditë e mirë për investime në pasuri të paluajtshme dhe transaksione financiare. Një lajm i mirë i papritur mund t’ju ngrejë humorin. Ju mund të shpëtoni dikë nga thyerja e zemrës. Mund të keni shumë kohë të lirë në duar të cilën mund ta kaloni sipas dëshirës. Mund të kaloni një kohë të mrekullueshme me bashkëshortin tuaj.

(Kosova Sot Online)