Ja çka duhet të bëni në çdo fillim muaji

  • E.K /
  • 01 December 2022 - 09:49
Ja çka duhet të bëni në çdo fillim muaji

Sot data është 1 dhjetor. Muaj i ri për t’i nisur gjërat mbarë. 

Më poshtë ju sjellim disa këshilla se çfarë të bëni, që me nisjen e muajit, gjërat t’ju shkojnë siç duhet në ditët në vazhdim.

Bëni një inventar të pazareve dhe një plan për ditët në vazhdim.

Rregulloni rrobat në dollap, dhe hiqni çfarë nuk vishni.

Kontrolloni se sa para keni.

Planifikoni të gjithë faturat tuaja.

(Kosova Sot Online)