Kosova Sot

Kapiteni i FSK-së nderohet me dy çmime në shkollën ushtarake në SHBA

Pjesëtari i FSK-së, kapiten Bujar Ferizi, shef i Qendrës se...

Nesër vendoset për masën e sigurisë ndaj të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit

Vendimi për masën e sigurisë ndaj tre të dyshuarve për...

Tradhtia e madhe, Shpend Ahmeti drejt vetëvrasjes politike

Të ashtuquajturin fluturim të Shpend Ahmeti me Dardan Sejdiun&Co...

Rikonfirmohet: Haradinaj JO ofertës së Mogherinit

Ftesës së përfaqësuesve të BE-së, të...

Vdes nga i ftohti një burrë në Serbi

Një burrë i moshës 50 vjeçare është gjetur i...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Samanta sikurse një yll (Foto)

          Samanta Karavella është këngëtarja e njohur shqiptare, e cila shquhet për pamjen e saj shumë në formë dhe të bukur. Së fundi ajo ka publikuar një imazh ku duket po aq bukur, teksa pozon para aparatit fotografik me fustan ngjyrë të kuqe, shkruan Kosova Sot.           View this post on Instagram                   ???? A...

          VIP

          Ariana pozon para pemës së Vitit të Ri, duket mahnitëse (Foto)

          Nëna e tre fëmijëve, nuk ka si të duket ndrysh pos si një zonjë e...

          VIP

          Tayna zhgënjen fansat me këtë pamje (Foto)

          Ajo nuk ishte aspak një emër i njohur për kosovarët. Ndonëse ka punuar...

          VIP

          Përqafimi i elegancës

          Ajo konsiderohet si një prej femrave më të bukura në botë. Dhe...

          Shëndetësia

          Burim i pashtershëm i shëndetit, kjo perime shëron tensionimet dhe nervozizmin

          Trangujt turshi, sikurse dhe perimet e tjera nga turshitë, janë diçka që jo...

          Shëndetësia

          Me masazh kundër dhimbjeve: Këshilla për shërim më të shpejtë në mënyrë natyrale

          Masazhi mund të klasifikohet si mënyrë që parandalon zhvillimin e infeksioneve...

          Femra

          Ngjyra e verës - ngjyrë trendi, që nga vjeshta përcillet edhe në dimër

          Gjatë stinës së vjeshtës një numër i madh i njerëzve...

          Reçeta

          Receta e Cekës: Frikado viçi në mënyrë franceze

          PËRBËRËSIT: • 2. 5 kg kofshë viçi, • kripë, piper,...

          Sport
          • Boksieri shqiptar fiton me nokaut ndaj Aldo Collianderit

           Boksieri shqiptar Kristian Prenga regjistroi një tjetër fitore mbrëmjen e djeshme, teksa triumfoi përballë kundërshtarit Aldo Colliander Në ndeshjen e zhvilluar në Toronto të Kanadasë, boksieri...

           Më Shumë
          • Super ekipe përball njëri tjetrit në Ligën e Kampionëve

           Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i 1/8-ave të finaleve të Ligës së Kampionëve. FC Shalke - Manchester City Atletico Madrid – Juventus Manchester United – PSG Tottenham...

           Më Shumë
          • Simeone: Do të kthehem në Inter...

           Diego Simeone e ka pranuar se do të kthehet te Interi një ditë por thotë se gjërat te Atletico Madrid janë shumë mirë. Spekulimet kanë filluar për një kthim të Simeones në Inter...

           Më Shumë

          Pique tregon kur do të pensionohet nga futbolli

          Mbrojtësi i Barcelonës Gerard Pique thotë se do t’i jap...

          Kololli nervozohet pas zëvendësimit, thyen bankën rezervë të Zurichut

          Benjamin Kololli është njëri nga futbollistët kryesor...

          Schumchaer çohet nga koma, tani është në këmbë

          Më 29 dhjetor mbushen 5 vjet që nga aksidenti i tmerrshëm...

          Kështu e lavdëron Shaqirin mbrojtësi Van Dijk

          Liverpooli ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme 3-1...

          McGregor është milioner, por nuk shpenzon asnjë qindarkë

          Connor McGregor është një sportistët më të pasur...

          Milani tenton kthimin e Patos

          Raportohet se Milani ka kthyer vëmendjen për ta kthyer në...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Perspektivat e marrëdhënieve SHBA-Kinë gjatë vitit 2019

            Në frontin e politikës së jashtme dhe sigurinë...

          Gjermania ende në defensivë

          Shkruan: Slawomir Sierakowski  Gjatë 13 vjetëve të...

          Korbi shëtitës, Shpend Ahmeti!

          SHKRUAN: RESHAT BADALLAJZHURIANI Heroi ynë kombëtar, Gjergj...

          Ja pse Serbinë e tmerron Ushtria e Kosovës

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI  Shqiptarët në Kosovë...

          Dossier

          Si i mashtroi regjimi antikomunistët e arratisur

          Dokumenti i nëntorit 1946/ Regjimi me ligj, duhet t’i falte të arratisurit dhe t’i lehtësonte ata që dorëzoheshin, po ashtu edhe familjet e tyre që i kishin çuar në internim. Por, koha...

          Planeti X

          Një sekt amerikan thotë se me lutje i ngjall të vdekurit

          Një grup amerikanësh, të quajtur DRT, thonë se janë në gjendje që me anë të lutjeve të tyre t'i ngjallin të vdekurit. Kurse, lideri i tyre, Tyler Johnson, mundohet ta bindë publikun se...

          Një sekt amerikan thotë se me lutje i ngjall të vdekurit

          Një grup amerikanësh, të quajtur DRT, thonë se janë...

          Sekreti i tretë i Fatimas

          Prifti Malachi thoshte se e dinte sekretin e tretë të Fatimas dhe...

          Ku qëndrojnë shpirtrat e këqij

          Energjitë negative, apo shpirtrat e këqij - djajtë, zakonisht...

          Enigmat e pazgjidhura të historisë

          Shumë gjëra që kanë ndodhur në të kaluarën...

          Auto&Tech

          Vdes njëri nga themeluesit e HQ Trivia dhe Vine, Colin Kroll

          Bashkë-themeluesi aplikacionit të famshëm HQ Trivia, Colin Kroll, është gjetur i vdekur në apartamentin e tij në New York në moshën 34 vjeçare. Drejtori i përgjithshëm, njëherit...

          Më Shumë

          Veturat e reja elektrike do të mbushen për 15 minuta

          Gjenerata e ardhshme e veturave elektrike do të mund t’i mbushin...

          Robotët do të zëvendësojnë edhe mjekët

          Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka...

          Facebook me një problem tjetër

          Facebook njoftoi këtë të premte se një problem në...

          KOSOVA SOT TV
          Vajza bie nga kati i pestë, por pastaj ndodh kjo… (Video)

          Në Dagestan kamerat e qytetit kanë regjistruar një skenë të tmerrshme – rënien e një vajze nga kati i pesët. Po të mos ndodhedhin aty në atë çast dy persona, kudeshi se...

          Më Shumë

          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë...

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          OK KIDS
          Fakte për kafen

          Kafeja është një ndër pijet më të konsumuara në të gjithë botën, e përbërë prej kokërrave të thara (pjekura) të kafesë, po ashtu është quajtur...

          Me Shume

          Çka mund të bëhet me thëngjillin përpos djegies?

          Sikurse nafta dhe gazi edhe thëngjilli ka substanca kimike që...

          Veçoritë e disa kafshëve që nuk i keni ditur

          Disa kafshë kanë fuqinë për të përdorur...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >