Kosova Sot

Thaçi: Transformimi i FSK-së do të bëhet në koordinim me NATO-n

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kërkoi sot nga forcat...

Grapci: Policia të shtojë patrullimet

Analisti Dardan Grapci, për gazetën "Kosova Sot",...

NASA synon të gjejë shenja jete në Mars

NASA planifikon që ta dërgojë në Mars një robot me...

Hungaria ofron bursa për studentët kosovarë

Bursat do t’ju jepen studentëve që japin me sukses provimin...

Vuçiq arrin në kufirin me Kosovën, mbetet sekret lokacioni

Presidenti i Serbisë i cili njëherit është edhe komandant...

Shefi i UNMIK-ut: Për sigurinë në Kosovë kujdeset vetëm KFOR-i

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm dhe...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Ja si i pret festat Zaimina (Foto)

          Ajo është një nga këngëtaret më hot të estradës sonë, shkruan Kosova Sot. Zaimina njihet për linjat e saj trupore përfekte por edhe për tendencën e saj për t'i shfaqur ato sa më shumë. Ajo në rrjetet sociale di të "godas" me fotot që poston njësoj siç ka bërë sot me këtë imazh në prag të fundvitit. E veshur me një fustan të bardhë të shkurtër ajo duket...

          VIP

          Xhensila për bukuri nuk lëshon rend (Foto)

          Xhensila është një prej këngëtarje më të dashura për...

          VIP

          Dua Lipa “tundë” Çikagon (Foto)

          Ajo ka qenë shtanguese në  "Jingle Ball" në Çikago. Dua...

          VIP

          Shkëndije Mujaj e papërmbajtshme, tregon të pasmet bombastike(Foto +18)

            Këngëtarja Shkëndije Mujaj duket se nuk e di se çfarë...

          Femra

          Top- kombinimet dimërore që kanë mbizotëruar në 'Instagram'

          Edhe pse gjatë muajve të dimrit më me dëshirë do të qëndronim...

          Shëndetësia

          Përzierjet me pemë e perime që përmirësojnë ushtrimet

          Përderisa suplementet me proteina mund të jenë shumë të dobishme për...

          Shëndetësia

          Përzierja që forcon organizmin

          Kjo përzierje kompenson deficitin e vitaminave, sidomos në kohën e dimrit kur...

          Reçeta

          Receta e Cekës: Sarma me fletë seklle

          PËRBËRËSIT: 20 fletë seklle për mbushje, 300 gr mish të bluar,...

          Sport
          • Dy lojtarë të rëndësishëm të Juventusit mungojnë në derbin e Torinos

           Juventusi ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për derbin ndaj rivalit të qytetit Torinos të shtunën në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A. Joao Cancelo dhe Juan Cuadrado nuk...

           Më Shumë
          • “Pogba është shumë i ngadalshëm dhe i rëndë”

           Ish-ylli dhe mesfushori i Manchester Unitedit Willie Morgan ka thënë se Jose Mourinho nuk duhet ta fut nga fillimi Paul Pogba në derbin ndaj Liverpoolit të dielën në “Anfield”. Skuadra e Unitedi i ka...

           Më Shumë
          • Milan apelon edhe vendimin e dytë të UEFA-së

           Milan janë gati për të apeluar vendimin e UEFA-së për herë të dytë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) UEFA i ka thënë Milanit që të barazohet me detyrimet që i ka...

           Më Shumë

          River Plate e dëshiron Radamel Falcaon

          Sulmuesi i AS Monaco, Radamel Falcao është në radarin e...

          Vertonghen shpreson që ta zgjat kontratën me Spurs

          Mbrojtësi i Tottenhamit, Jan Vertoghen ka insistuar se ai është...

          Ronaldo “e pranon edhe dënimin për taksat”

          Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo raportohet se do të shpallet...

          Edhe Granit Xhaka poston për Ushtrinë e Kosovës

          Pas miratimit të pakos së ligjeve që e bën Kosovën me...

          Vertonghen shpreson që ta zgjat kontratën me Spurs

          Mbrojtësi i Tottenhamit, Jan Vertoghen ka insistuar se ai është...

          Ronaldo “e pranon edhe dënimin për taksat”

          Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo raportohet se do të shpallet...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Revolucioni që i nevojitet Evropës

          Shkruan: GUY VERHOFSTADT Kryengritja për të cilën Evropa ka...

          Theresa May mbijeton

          Shkruan: Polly Toynbee Ajo mbijetoi duke u përbetuar se më nuk do...

          Shtesat e reja prokurorëve pasivë, garë politike për të ndikuar në sistemin e drejtësisë

          SHKRUAN: RAMIZ BOJAJ Hapi i fundit i qeverisë për aprovimin e...

          Lideri invalid, partia patericë!

          SHKRUAN: FLORIM ZEQA  Ideja e këtij shkrimi më lindi...

          Dossier

          Dekretligji i faljes/ Si i mashtroi regjimi antikomunistët e arratisur

          Dokumenti i nëntorit 1946/ Regjimi me ligj, duhet t’i falte të arratisurit dhe t’i lehtësonte ata që dorëzoheshin, po ashtu edhe familjet e tyre që i kishin çuar në internim. Por, koha...

          Planeti X

          Efektet e magjisë së zezë

          Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e të gjithë atyre, që bien pre e personave që merren me magji të zezë. Shkatërrimi i karrierës apo biznesit, humbja e...

          Efektet e magjisë së zezë

          Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e...

          Rastet më të dhunshme "poltergeist", të të gjitha kohëve

          Fantazmat thuajse gjithnjë janë tepër të frikshme, por...

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros,...

          Vendbanimet në Hënë do të duken sikur shtëpia e "Teletubbies"

          Emisioni për fëmijë, "Teletubbies", duket të...

          Auto&Tech

          Risia “Mercedes-AMG A 35 2018”

          Fuqia e nxehtë nuk tregon shenja të ngadalësimit. Tanimë mund të blini një "BMW 1 Series" me 335 kuaj fuqi, një "Ford Focus" me 345 kuaj fuqi ose një "Audi A3" me hiç...

          Më Shumë

          Google” na nxjerr zbuluar”, ja kë personazh kemi kërkuar më shumë këtë vit

          Motori i kërkimit Google, siç bëhet çdo vit, ka zbuluar...

          "Jaguar I-Pace eTrophy", veturë e re elektrike për gara

          Modeli "Jaguar I-Pace" do të shfaqet në gara. Duke filluar...

          "Renault Kadjar" në ridizajnim kozmetik

          Renault" ka konfirmuar se do të ketë ndërhyrje kozmetike te...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          Ku kanë jetuar më herët dragojtë?

          Shkencëtarët nuk kanë arritur të gjejnë asnjë dëshmi se dragojtë e mitologjisë kanë ekzistuar ndonjëherë. Disa nga mitet thonë se ata kanë jetuar në Indonezi, sidomos...

          Me Shume

          Kush e bëri balonën e parë?

          A e keni ditur se balona e parë lodër, e bërë nga goma e...

          Cila është kafsha më e shpejtë në botë?

          Çita (kafshë e familjes së maceve) mund të vrapojë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >