Kosova Sot

BERJANI:PËRFITIMET NGA RREGULLATORI

"Vërtet tash ka mundësi të formohet një rregullator...

Përkeqësohet moti, anulohen lundrimet në Vlorë dhe Durrës

Përkeqësimi i motit në Shqipëri me reshje intensive shiu ka...

Labinot Tahiri: Dështimi në INTERPOL, thikë e radhës për Kosovën

Deputeti i AKR’së, Labinot Tahiri është shumë aktiv...

Vulin e konsideron fitore historike mospranimin e Kosovës në Interpol

Ministri i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka thënë se refuzimi i...

Shefi i Policisë: Ka humbur INTERPOL-i, jo ne

Edhe shefi i Policisë, Rashit Qalaj pati disa fjalë për të...

Musliu e quan dështim të përbashkët mospranimin e Kosovës në INTERPOL

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka reaguar pas dështimit të...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

   A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

   • Po
   • Jo

     VIP of the Day

     VIP

     Bes Kallaku sot feston ditëlindjen, ja urimi i Xhensila Myrtezaj(Foto)

     Sot humoristi Bes Kallaku festoi ditëlindjen e tij të 33-të. Vetë kengetarja ka postuar disa  foto ku duken disa momente që ka kaluar me Besin, ku ka shkruar edhe një urim,shkruan Kosova Sot.   Ja urimi i Xhensiles: Cfar jam pa ty? Asgje.  Ne te mire dhe ne te keq ti gjithmone je krah meje. Ne cdo frymemarrje, ne cdo hap te jetes time, dhe ne cdo moment qe do jetoj, dua ta jetoj me ty pergjithmone. Kjo ditelindje eshte magjike per ne. 33 vite jete, 33 vite buzeqeshje, shprese,...

     VIP

     Nora Istrefi gjithmonë me shumë stil (Foto)

     Njihet si njëra ndër këngëtaret më seksi të estradës shqiptare....

     VIP

     Transparente dhe me xixa

     Rita Ora shndrit rrugët e Londrës Mbrëmjen e ka kaluar në "64th Evening...

     VIP

     Mos dyshoni në suksesin tim

     Gigi Hadid u përgjigjet zërave kritikë se suksesin e saj e ka arritur në...

     Shëndetësia

     Çaji i verdhë, pije ideale për humbje në peshë dhe qetësim

     Çaji i verdhë është ngushtë i lidhur me çajin e gjelbër,...

     Shëndetësia

     Receta e thjeshtë me limon dhe propolis, me të cilin do ta forconi imunitetin

     Koha e ndryshueshme vjeshtore ndikon në përhapjen e sëmundjeve virusale. Për...

     Femra

     A është buzëkuqi ‘matte’ duke i kthyer buzët tuaja në helmuese?

     Kur kemi qenë të vegjël, mamatë tona na ndalonin gjithmonë të preknim...

     Reçeta

     Receta e Cekës: PËRPEQ I MIRË

     PËRBËRËSIT: • 1 kg miell, • 1 lugë vaj, kripë, • 200 gr....

     Sport
     • FFK-ja me njoftim të rëndësishëm për tifozët para ndeshjes Kosovë–Azerbajxhan

      Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), njofton të gjithë qytetarët që janë pajisur me biletën online për ndeshjen mes Kosovës dhe Azerbajxhanit sot në stadiumin “Fadil Vokrri” në...

      Më Shumë
     • “Neymari bëri mëkat të tmerrshëm kur u largua nga Barcelona”

      Ish-mesfushori legjendar, Clarence Seedorf, ka thënë se vendimi i Neymarit për t’u larguar nga Barcelona është një mëkat i madh dhe ka thënë se braziliani duhet të kthehet në Camp Nou ose...

      Më Shumë
     • Ylli i Juventusit: Dua të luaj në Premierligë

      Mbrojtësi i krahut të majtë të Juventusit, Alex Sandro, e ka pranuar se ai do të dëshironte të luante për ndonjë klub të Premierligës para se të pensionohet, mirëpo ka thënë...

      Më Shumë

     “Ronaldinho do të jetë gjithmonë më i miri”

     Ish-mesfushori i Barcelonës dhe Chelseat, Deco, e ka rikujtuar kohën...

     Emocionuese: Ylli i Holandës e ngushëllon gjyqtarin që sapo i kishte vdekur nëna

     Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit, Virgil van Dijk, e...

     NBA: Oklahoma dhe San Antonio mposhten, Kemba Walker shënon 43 pikë për Charlotte

     Boston Celtics pësuan humbjen e dytë radhazi dhe të tetën...

     Babai i Khabibit e konfirmon: Biri im është i interesuar për rimeç me McGregorin

     Babai i Khabib Nurmagomedovit, Abdulmanap, ka thënë se i biri i tij...

     “Juventusi i frikësohet Napolit”

     Kalidou Koulibaly pohon se Juventusi frikësohej nga Napoli sezonin e...

     Presidenti i UEFA-s i godet klubet e mëdha: Po ëndërroni...

     Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka insistuar krijimi i një Super...

     NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

     Opinione

     Koha për ta bërë Uashingtonin funksional

     Përvojat e mia të hershme të rritjes me asgjë më...

     Brexiti, një torturë e prolonguar

     Shkruan: John Lloyd Një Evropë me dy shpejtësi, ku...

     Korbi i zi serb, Ramiz Kelmendi kërcen degë në degë nëpër partitë politike në Kosovë

     SHKRUAN: RESHAT BADALLAJZHURIANI Në gazetën lidere në Ballkan...

     SI NA I KANË SAJUAR E IMPONUAR LIDERUCËT?!

     Shkruan:Ibrahim Kelmendi   Krejt rastësisht mu ofrua për...

     Dossier

     Letra/ Ismail Qemali kundër gazetarëve italianë: Pse lejova Fuqitë e Mëdha të marrin qeverinë e vendit …

     Aurenc Bebja/ Zbulohet letra me reagimin e ashpër të Ismail Qemalit, si pergenjeshtrim ndaj nje shkrimi te botuar nga gazetaret italiane, per ngjarjet e Vlores se 1914.   “Le Matin” ka botuar, të martën e...

     Planeti X

     Qyteti ku UFO-t e kanë të ndaluar fluturimin

     Pas shfaqjes së një objekti të çuditshëm dhe tejet të dyshimtë para 60 vjetësh, një qytet në Francë, kishte vendosur një ndalesë për fluturaket e paidentifikuara. Qyteti,...

     Qyteti ku UFO-t e kanë të ndaluar fluturimin

     Pas shfaqjes së një objekti të çuditshëm dhe tejet...

     Shkencëtarët: Viti më i errët i njerëzimit

     Viti 536 konsiderohet si më i keqi në historinë e...

     "Hëna i ka bimët e veta dhe atmosferën e vet"

     Alex Collier, njeriu, i cili veten e quan kontaktues etik me...

     Auto&Tech

     Forcohet ‘ushtria’ e Facebook-ut: 6 milionë euro për stërvitje të gazetarëve

     Partnerë për këtë projekt të Facebook do të jetë Këshilli Kombëtar për Trajnimin e Gazetarëve. Facebook sot ka treguar do të jap gjashtë milionë dollarë fonde për...

     Më Shumë

     Për shkak të kërkesës së dobët: Apple redukton prodhimin

     Sipas një raporti të medias, Apple ul urdhrat e prodhimit pasi...

     Pas arrestimit të shefit, bien aksionet në Nissan dhe Mitsubishi

     Aksionet e prodhuesve të makinave, Nissan dhe Mitsubishi, ranë...

     Shenjat që tregojnë se partneri juaj po ju tradhton në rrjetet sociale

     Nëse partneri juaj është nga ata që kanë një...

     KOSOVA SOT TV
     Plot 125 mijë kartolina për të dhënë një mesazh, zbuloni për çfarë (Video)

     Një kolazh gjigant prej 125 mijë vizatimesh dhe mesazhesh, të fëmijëve nga e gjithë bota për ndryshimet klimatike, është shpalosur mbi një akullnajë zvicerane që po shkrihet, duke thyer...

     Më Shumë

     Toddler dhe telefonata e tij me mikun imagjinar, ju lë pa fjalë! (Video)

     Foshnja e ëmbël Toddler mund të dëgjohet në telefon...

     Besojeni apo jo, ky prezantues lajmesh është robot (Video)

     Në pamje të parë nuk duket fare, por ky spiker është...

     OK KIDS
     Notuesi më i shpejtë në botë

     Ian Silverman theu rekordin botëror si notuesi më i shpejtë në kategorinë e stilit të lirë 400 metra, në kohën 4:03 minuta, duke thyer rekordin e mëparshëm 4:04 min, që u vendos më...

     Me Shume

     Pse i numërojmë delet?

     Në kohën e Mesjetës, barinjtë që dëshironin...

     Historia e Spidermanit

     Emri tij është Peter Parker.Ai në fillim ishte vetëm...

     Flutura

     Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

     >