horoskopi
Peshorja

Shtator 23 - Tetor 23

Horoskopi vjetor 2021

Puna: Personaliteti juaj simpatik ndikon vazhdimisht te njerëzit e tjerë! Ky është një vit ku ju mund të merrni vërtet atë që po kërkoni nëse i hidhni kartat kur duhet dhe si duhet. Ju duhet të planifikoni të ardhmen dhe të jeni mjeshtri i lojës suaj, edhe nëse kjo do të thotë që ju duhet të dilni nga zona juaj e rehatisë. Ka segmente të karrierës suaj që duhet t’i ndryshoni, veçanërisht nëse këto janë kontakte biznesi që ju kanë penguar në të kaluarën ose ku ka pasur ndonjë intolerancë. Ndoshta patjetër do të duhet të përballeni me ndonjë konkurrencë në fillim të vitit, veçanërisht pasi Saturni në Ujor përjeton një shesh me Uranin në Dem në mes të shkurtit. Kjo nuk është pjesa më e dëshirueshme e punës, por ju jeni gati ta pranoni atë me tërë forcën. Nga ky mësim, ekziston një evolucion që nuk është më i lehti për shumicën, dhe ju mund të shihni kolegë të tjerë që luftojnë me këtë. Formulimi i një qasjeje të strukturuar do t’ju drejtojë nëpër këto cikle që do të takoni përsëri gjatë majit, qershorit dhe përsëri në nëntor dhe dhjetor. Financat tuaja do të jenë jashtëzakonisht të mira, ose do të duhet të luftoni për të marrë statusin që po kërkoni. Mos harroni të jeni mirënjohës dhe merrni parasysh atë që keni tashmë. Ju keni një numër të madh të gjërave që ju vijnë në ndihmë kur sinqerisht shikoni karrierën tuaj. Më në fund, mund t’ju duhet të punoni me një llogaritar ose partner financiar të besuar për të arritur sukses të ndërsjellë. Nga ana tjetër, të punosh me dikë që nuk ka interes personal në jetën tënde mund të të ndihmojë të shohësh një pamje më të madhe të jetës së biznesit gjatë gjithë vitit.

Shëndeti: Problemi në fillim të vitit ka të bëjë me problemet psikosomatike në formën e rritjes së nervozizmit dhe pagjumësisë, si dhe nervozizmit të stomakut. Një rënie e imunitetit dhe një ndjenjë e një rënieje të energjisë mund t’ju ndjekin deri në mes të marsit. Stresi dhe bashkë me të mungesa e pushimit për shkak të obligimeve të shumta do të jetë armiku më i madh i organizmit tuaj. Pas kësaj, energjia juaj do të kthehet dhe do të ndiheni mirë gjatë prillit dhe majit, transmeton Telegrafi. Vera ju sjell përsëri një rënie të energjisë, prandaj është e nevojshme të ndryshoni stilin e jetës tuaj. Vjeshta dhe fundi i dimrit sjellin nervozizëm. Joga dhe fitnesi do t’ju ndihmojnë ta përtërini harmoninë psikofizike.

Dashuria: Nëse jeni në një lidhje: Marrëdhëniet tuaja mund t’u mbijetojnë të gjitha pengesave vetëm nëse e dini për çfarë po luftoni! Shenja juaj e Peshores merr një azhurnim të madh ndërsa planeti i strukturës kalon nëpër shenjën e Ujorit. Kjo është e mrekullueshme për ato çifte për të cilët familja është shumë e rëndësishme. Këtë vit po kaloni procesin e lindjes, kështu që është një periudhë e përshtatshme për krijimin e një familjeje. Procesi përballet me sfida gjatë gjithë vitit, pasi një kuadrat i fuqishëm midis Saturnit në Ujor dhe Uranit në Dem mund të krijojë një uragan të lidhjeve karmike. Kërkohet nga ju t’i braktisni të gjitha nocionet e paramenduara të dashurisë, sepse mund të ndodhë që pritjet tuaja të tradhtohen. Kjo do të thotë që nëse jeni me dikë tani dhe ai po e vë në provë durimin tuaj, ju me siguri do të merrni një vendim nëse do të ndaheni. Fati tregon se Dita e Shën Valentinit për ju këtë vit, si dhe 14 qershori dhe 24 dhjetori, janë ditë të shkëlqyeshme për të marrë vendime. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të jeni gati, por do të përballeni me disa mësime të rëndësishme nga ekzistenca afatgjatë e një marrëdhënieje romantike që ose do t’ju ringjallë ose do t’ju thyejë. Ciklet e eklipsit të vitit 2021 gjithashtu ndikojnë në këtë rrugë të fatit, duke ju dhënë disa ngjarje të papritura, ndërsa e vërteta del në dritë gjatë eklipsit të total të Hënës më 26 maj në Shigjetar. Nuk ka asgjë për të fshehur këtu, sepse partneri juaj do t’ju shohë ashtu siç jeni! Kjo gjithashtu reflektohet në eklipsin e fuqishëm të unazës së Diellit në Binjakët më 10 qershor, eklipsin e pjesshëm më të qëndrueshëm të Hënës më 19 nëntor dhe mësimin e shkëlqyeshëm për çiftet në eklipsin total diellor më 4 dhjetor.
Nëse jeni të lirë: Shenja juaj e Peshores, më shumë preferon të jetë në një lidhje të fortë dhe të qëndrueshme, sepse do t’ju ndihmonte të ekuilibroni veten. Kjo do të thotë që patjetër duhet të jesh me shpirtin tënd binjak, ndërsa viti 2021 mund të drejtojë dikë që është plotësisht ashtu – shpirtin tënd binjak! Ky mund të jetë viti kur takoni dashurinë e jetës suaj. Viti që keni përpara sjell me vete një përvojë të gjerë të botës dhe një kthesë drejt natyrës dhe shpirtërores që do t’ju ndihmojë të jeni gati për një partneritet një herë në jetë. Ndoshta jeni ndier i mbërthyer në një humnerë dhe se duhet të eksploroni botën në një mënyrë krejt tjetër – aty do të jetë pikërisht ai person! Ata ndihen njësoj, dhe janë në të njëjtin vend me ju! Lërini eklipset e Diellit dhe Hënës t’ju ndihmojnë të gjeni dikë që i meriton cilësitë tuaja. Ndonëse mund të ndiheni të vetmuar, ju këshillojmë që të jeni të durueshëm deri në fillim të vitit. Ju jeni pikërisht aty ku duhet të jeni – lumturia sapo ju ka ardhur! Orari i eklipsit diellor për muajt maj dhe qershor është në rregull me aurën tuaj fantastike! Besoni se universi ka një plan për ju! Në këtë kohë, mund të ndodhë një takim që e veçon vërtet dikë nga të gjithë të tjerët! Ju kurrë nuk do ta mësoni nëse nuk përpiqeni, dhe kjo është koha e duhur për t’u hapur për një mori mundësish! Megjithëse viti 2021 mbyllet retrogradisht me planetin tuaj të shtëpisë Venerës, nga 19 dhjetori, do të habiteni se sa e vlerësoni interesin tuaj të tanishëm të dashurisë ose mësimin që ju ndihmon ta shëroni zemrën tuaj!