Kosova Sot

13 vjet nga vdekja e presidentit Ibrahim Rugova

Nesër shënohet 13 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të...

Qytetarët për grevat: Disa e meritojnë ngritjen e pagës dhe disa jo

Greva që ka filluar tash e gjashtë ditë në institucionet...

Vishuni trash, temperaturat sot pritet të jenë shumë të ulëta

E diela shoqërohet me mjegull e ngrica në mëngjes....

Vazhdon kontrolli i bizneseve në Kosovë për vendosjen e flamujve në produkte

Inspektorati i Tregut në Ministrinë e Tregtisë po vazhdon...

2-3 miliardë humbje vjetore, Qeveria kapitullon me informalitetin

Grapci: Nëse Qeveria e Kosovës nuk e merr me seriozitet Raportin...

Tronditëse, asnjë sinjal për zhbllokimin e arsimit

Rrahmani: Nisma e grevës po e tregon dështimin e Qeverisë dhe...

Sfidon temperaturat -60 gradë për të mbledhur fonde për vajzën e sëmurë (Video)

Ai ka vrapuar për rreth gjashtë orë në temperatura që...

Stuhia e rrallë pushton Moskën

Një fenomen i rrallë ka pushtuar kryeqytetin rus, të...

Botimi i sotëm

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A besoni se ka ardhmëri për të rinjtë në Kosovë?

 • Po
 • Jo

          VIP of the Day

          VIP

          Jetë o jetë

          Kim Kardashian, e mbështetur në vaskë, reklamon buzëkuqin e kuq klasik, të kombinuar me thonjtë e kuq Kim Kardashian gjithmonë e di se si duhet të marrë gjithë vëmendjen. Duke promovuar nuancën e saj më të fundit të buzëkuqit nga linja "KKW", bukuroshja u shfaq në setin e saj më të fundit fotografik, e shtrirë në një vaskë me ujë në një veshje të tejdukshme. Kim, 38 vjeçe, ishte...

          VIP

          Më elegante veç lodhesh

          Rosie Huntington Whiteley duket elegante teksa shfaqet në videon muzikore të...

          VIP

          Takimi me organizuesin e ngjarjeve

          Hailey Baldwin arrin në Los Anxhelos për t'u marrë vesh rreth organizimit...

          VIP

          Një seks bombë, si Enca Haxhia, ju lë pa tekst (Foto)

          E njohur për hiret e saja, dhe pozat tejet provokative, avazin e vjetër e ka vazhduar...

          Shëndetësia

          Lidhja e hollë e shëndetit të zemrës dhe rreziku për sëmundje të sheqerit

          Personat që i përmbahen shprehive të shëndetshme jetësore me ndikim...

          Shëndetësia

          Pastrojini arteriet, hidhini yndyrat: Kjo përzierje garanton zemër të shëndetshme

          Ky eliksir i fortë natyral shërben për pastrimin e arterieve të bllokuara,...

          Femra

          Fshehtësia prej dhjetë sekondash që heq vitet nga fytyra juaj

          Kur grimi është në pyetje, secila femër ka produktin e vet të preferuar....

          Reçeta

          Receta e Cekës - Paragjellë Franceze

          Mishi dhe perimet zihen me vegetë ose kripë, kullohen dhe priten në katrorë...

          Sport
          • Refuzohet oferta e Liverpool për 61 milionë funte për një talent

           Liverpool është në kërkim të një mesfushori ofansivë dhe duket se e ka gjetur atë por është refuzuar në ofertën e parë Bëhet fjalë për mesfushorin ofensivë...

           Më Shumë
          • Mourinho: I kam refuzuar tri oferta pas shkarkimit nga Manchester United

           Njëri prej menaxherëve më të përfolur që duket se nuk i ka mbetur asnjë adhurues në Old Trafford, ka thënë se shërbimet e tij janë duke i kërkuar disa skuadra Jose Mourinho ka...

           Më Shumë
          • Sarri i quan lojtarët e Chelsea “mentalisht të dobët”

           Blutë nuk kishin “dhëmbë” për t’ia treguar sot Arsenalit, kurse menaxheri i tyre i ka quajtur lojtarët e tyre mentalisht të dobët Maurizio Sarri i ka kritikuar lojtarët e tij pas humbjes...

           Më Shumë

          Delja e zezë e Interit quhet Sassuolo

          Është njëra prej skuadrave që i ka sjell më së...

          Klopp e konsideron “lehtësim të madh” fitoren kundër Palace

          Reds u desh ta përmbysin rezultatin në ndeshjen e së...

          Salah barazon rekordin e Torres për 50 gola të shënuar në Premier Ligë

          Sulmuesio i Liverpool ka arritur një rekord kundër Crystal Palace,,...

          Solskjaer arrin këtë rekord me Manchesterin

          Golat e Paul Pogbas dhe Marcus Rashfordit kanë bërë që...

          Londra është e kuqe

          Arsenali e ka fituar derbin e Londrës kundër Chelsea, të...

          Kosielny shënoi golin më të çuditshëm të sezonit

          Mbrojtësi i Arsenalit shënoi golin e dytë sot kundër...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Dy çështjet që minojnë BE-në

          Shkruan: Fareed Zakaria Evropa është tregu më i madh i...

          Pse nuk reagon Han për vartësinë totale të Serbisë ndaj Rusisë?

          Shkruan: Muhamet Kelmendi A nuk u vërejt kjo në Beograd nga...

          Luftimi i vijës politike institucionale nga rrjeti i strukturave të mshefta serbe në Kosovë

          Shkruan: Xhevat Meha U raportua në media që Xhavit Haliti paska...

          Ju z.Thaçi e keni dërmuar Kosovën në çdo fushë

          Shkruan: Muhamet Kelmendi Z. Hashim Thaçit po i ngutet ndarja e...

          Dossier

          Një shqiponjë fluturon mbi Shqipëri

          Vetëm 17 vjeç, Gjergji u bë oficer i trupës së jeniçerëve që Perëndimi mësoi më vonë t'ia kishte frikën Pasi është stërvitur nga turqit që kishin...

          Planeti X

          NASA do të krijojë vendin më të ftohtë në univers

          Në kutinë e pajisur me një lazer, vakuum, një dhomë të veçantë dhe një "thikë" elektromagnetike e cila anulon ener Në kutinë e pajisur me një lazer, vakuum, një...

          NASA do të krijojë vendin më të ftohtë në univers

          Në kutinë e pajisur me një lazer, vakuum, një dhomë...

          Sehiri - forma më e rrezikshme e magjisë së zezë!

          Nëse ndokush ju bën sehir, atëherë do t'ua...

          ‘Pashë një fantazmë’ Ja tre përgjigje shkencore për këtë fenomen

          Nga fantazmat tek shtrigat dhe magjistarët, Hallouini është...

          Shkencëtarët: Ngrohja globale ka ndryshuar mënyrën se si Toka lëkundet

          Sipas një studimi të realizuar së fundmi nga NASA, ngrohja...

          Auto&Tech

          Roboti që do i përmirësojë jetën të moshuarve

          Një robot i ndërtuar nga shkencëtarët në SHBA mund të ndihmojë njerëzit e moshuar dhe ata që vuajnë nga demenca të jetojnë vetë, pa ndihmën e një kujdestareje. Sistemi i...

          Më Shumë

          Risia 'Mercedes-AMG C 43 Coupe 2019'

          Vitin e kaluar, i tërë brendi "Mercedes C-Class" kishte...

          Tesla shkurton stafin

          Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, tha se kompania e tij do...

          KOSOVA SOT TV
          E rrallë, bora mbulon edhe Tokën e Shenjtë në Jerusalem

          Për herë të parë në shumë vite, dëbora ka mbuluar Jerusalemin pas një stuhie të rrallë që përfshiu të gjithë Tokën e Shenjtë të mërkurën...

          Më Shumë

          Orteku gjigant kapet nga kamerat pas borës prej 1.8 metrash (Video)

          Një video që është bërë virale tregon një...

          Momenti kur stuhia për pak ‘merr me vete’ avionin gjigant të pasagjerëve (Video)

          Një aeroplan i madh po përpiqej të ngrihej nga aeroporti i...

          Thaçi e Veseli ia gatuajnë kulaçin Haradinajt (Video)

          Kelmendi:  Asnjë koalicion deri tash, nga shpallja e...

          OK KIDS
          Fakte interesante për Meksikon

          Kur është fjala për Meksikën duhet të dihet se është një vend i madh, me një popullsi prej më shumë se 21 milion në zonën e saj metropolitan,përcjell Kosova St Online. Mexico...

          Me Shume

          Fakte për Marsin

          Faktet Mars na tregojnë se egjiptianët e lashtë ishin ndër...

          Fakte interesante për panda

          Në botë janë rreth 1.000 panda. Shkencëtarët janë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >