Fitoi çmimin si aktorja më e mirë, Meryl Streep puthet në buzë nga Robert De Niro - Kulturë - Kosova Sot
Fitoi çmimin si aktorja më e mirë, Meryl Streep puthet në buzë nga Robert De Niro

Fitoi çmimin si aktorja më e mirë, Meryl Streep puthet në buzë nga Robert De Niro

Aktorja shumë e famshme në të gjithë botën, Meryl Streep fitoi çmimin si aktorja më e mirë në ceremoninë e ‘National Board Of Review Awards’ në New York. 68-vjeçarja me një pamje shumë elegante dhe të sofistikuar u thirr në skenë për të marrë çmimin nga miku i saj Robert De Niro. Përpara se ajo të fillonte fjalimin De Niro i dhuroi një puthje në buzë aktores, sepse ishte i lumtur për fitoren e saj. De Niro dhe Streep janë bërë të famshëm për bashkëpunimin që patën në 1978 me dramën vietnameze “Deer Hunter.” Puthja midis te dyve u cilësua si një puthje miqësore dhe ishte diçka e papritur për sallën, e cila shpërtheu në duartrokitje.

(Kosova Sot)

6 orë e 38 minuta më parë
22/01/19