Skualifikimi i Ermal Metës, Rai jep vendimin për kantautorin shqiptar - Kulturë - Kosova Sot
Skualifikimi i Ermal Metës, Rai jep vendimin për kantautorin shqiptar

Skualifikimi i Ermal Metës, Rai jep vendimin për kantautorin shqiptar

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro do të vazhdojnë garën e konkurrimit të festivalin më të madh në Itali Sanremo. Lajmi është bërë i dituar gjatë një deklaratëe për mediat  nga organzatorët dhe drejtori artistik i Rai.Në deklaratë thuhet se Ermal Meta dhe Fabrizio Moro do të vijojnë garën në bazë të rregullores së përcaktuar nga festivali.

(Kosova Sot)

23 orë e 26 minuta më parë
20/11/18