Këngëve tipike shqiptare i është bashkuar edhe kënga "Bekimi i Prindërve" i këngëtarit Gjergj Tunaj

  • 20 qershor 2019 - 15:07
Këngëve tipike shqiptare i është bashkuar edhe kënga

Shkruan:Lekë Mrijaj
 

Fjala është për këngëtarin e mirënjohur Kosovar e klinas, z. Gjergj Tunaj, shkruan gazetari i pavarur shqiptar, Lekë Mrijaj.
 

Këngëtari në fjalë është mjaftë i pranuar dhe shumë pëlqyer jo vetëm në trevat shqiptare por edhe në rrjetet sociale.

Ai ditë më parë ka lansuar këngën e mrekullueshme dedikuar mergimtarëve e të rinjëve të të cilët e kanë braktisur atdheun ndaj edhe përmes këngës i thërret që të kthehën në atdhe.
 

Kënga titullohët "Bekimi i Prindërve" këngë e re e cila është realizuar nga nga këngëtari, Gjergj Tunaj, Teskti: Pren Lazraj, Muzika: Albos & Gjergj tunaj, Orkestrimi Hekuran Z. Prenaj, Video : Vija Production. 
 

Për ta njohur më shumë këngëtarin dhe përmbajtjën e këngës, klikojeni dhe shikojeni videon të të cilat klikime do të derdhën në dobi të fëmijeve të shoqatës "Cure2children" (në mbrojte të fëmijëve kundër leokimisë).


(Kosova Sot Online)