Besiana Mehmedi&Shkodran Tolaj i japin ngjyrë Malësisë me përformancen e tyre

  • 26 gusht 2019 - 18:47
Besiana Mehmedi&Shkodran Tolaj i japin ngjyrë Malësisë me përformancen e tyre

Në fshatin Bardhaj, në Hot të Malësisë, të dielën u bë zbulimi i shtatores së heroit kombëtar Dedë Gjon Lulit. Përurimi i figurës historike u zhvillua në Shtëpinë Muze të Dedë Gjon Lulit, ku morën pjesë qytetarë nga të gjitha trevat ku jetojnë shqiptarët në Mal të Zi dhe rajon.

Derisa të ftuar special për të kënduar, ishin çifti i artistëve Besiana Mehmedi&Shkodran Tolaj, që me përformancën e tyre mbreslënëse i dhanë ngjyrë Hotit të Malësisë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Në vijim ua sjellim disa fotografi, nga kjo ceremoni:

Image
Image
Image


(Kosova Sot Online)