Fotografi i yjeve të Hollivudit ndërron jetë

  • 04 shtator 2019 - 15:57
Fotografi i yjeve të Hollivudit ndërron jetë

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare fotografi gjerman Peter Lindbergh.

Ai njihet si fotografi i yjeve të Hollivudit dhe shumë nga fotot më të bukura që gjenden në rrjet të aktoreve e modeleve më të mira, mbajnë autorësinë e tij.

Image

(Kosova Sot Online)