Ndahet nga jeta aktorja e famshme

  • 30 shtator 2019 - 12:05
Ndahet nga jeta aktorja e famshme

Ndahet nga jeta aktorja e famshme.

11:21, 30/09/2019

Është ndarë nga jeta aktorja e njohur meksikane.

Aktorja Beatriz Aguirre u nda nga jeta në moshën 94 vjeçare.

Një nga rolet e saj më të dashura dhe më të njohura për shqiptarët ishte ai në rolin e gjyshes në telenovelën ‘Kujdes nga Ëngjëlli’në telenovelën ku protagonistë ishin William Levy dhe Maite Perroni.

Aktorja kaloi në skenë më shume se 7 dekada duke sjellë role në kinema, teatër dhe në televizion.

(Kosova Sot Online)