E papritur, ndërron jetë aktori i “Home Alone”

  • 10 tetor 2019 - 12:11
E papritur, ndërron jetë aktori i “Home Alone”

Mëngjesin e sotëm aktori, Rip Taylor ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur për mediat publicisti i tij Harlan Boll, nëpërmjet një deklarate për mediat.

Ai tregoi se Rip prej më shumë se 1 jave nuk ishte mirë dhe pati disa komplikacione, që i shkaktuan edhe vdekjen.

Ai ndërroi jetë në një spital në Los Angeles, në moshën 88-vjeçare.

Rip Taylor ka një karrierë të gjatë në aktrim, por filmi i cili i dha më shumë famë është ai i “Home Alone”.

(Kosova Sot Online)