Kjo është lista e plotë e konkurrentëve në “Festivalin e 58-të të RTSH-së”

  • 24 tetor 2019 - 15:32
Kjo është lista e plotë e konkurrentëve në “Festivalin e 58-të të RTSH-së”

Ashtu si çdo vit, “Festivali i 58-të i RTSH-së” do të jetë edhe këtë vit ku do të marrin pjesë emrat më të muzikës shqiptare.  Fituesi i festivalit të këtij viti do të na përfaqësojë ‘Erurovision’.

Këtë vit do të ketë emra të rinj që me siguri do të ndezin skenën e ‘Festivalin e 58-të të RTSH-së’,i cili do të jetë i gjithi i organizuar nga dy emrat e njohur, Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka.

Siç të gjithë e dimë, Vejsiu do të jetë moderatorja e Grabocka regjizorja.

Nga lista e plotë e kënëgëtarëve e publikuar nga Neësbomb, për pjesëmarrësit në Festivalin e këtij viti është mësuar se do të jenë plot 25.

Ndër emrat që mendohet  të ndezin skenën, janë Elvana Gjata dhe Robert Berisha.

Bojken Lako

Devis Xherahu

Genc Tukiqi

Valon Shehu

Ëendy Mancaku

Genti Deda

Kanita Suma

Olta Boka

Arilena Ara

Kamela Islamaj

Renis Gjoka

Eugent Lito (GENA)

Eli Fara ft Stresi

Kastro Zizo

Alberie Hadergjonaj

Robert Berisha

Era Rusi

Aldo Bardhi

Elvana Gjata

Sara Bajraktari

Aurora Kapo

Tiri Gjoci

Nita Latifi

Algert Salaj

Arjeta Palushaj.

(Kosova Sot Online)