Lista e plotë e fituesve të 'Këngës Magjike' 2019

  • 07 dhjetor 2019 - 23:55
Lista e plotë e fituesve të 'Këngës Magjike' 2019

Edicioni i XXI  i "Këngës Magjike", sonte erdhi me frymë internacionale, dhe me shkëlqimin që e karakterizon përherë shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Në vijim, mund ti lexoni çmimet e e fituara nga këngëtarët shqiptarë në festival:

Vendi i parë: Eneda Tarifa me këngën 'Ma zgjatë dorën'

Vendi i dytë: Filloreta Raçi me këngën 'Marova'

Vendi i tretë: Anxhela Peristeri me këngën 'Dikush i imi'

Çmimin Best New international artist në 'Këngën Magjike' 2019 e fitoj grupi Sisma me këngën 'Com'e' possibile'


Çmimin Artisti i ri më i mirë në 'Kënga Magjike 2019 e fitoj këngëtari Khuba me këngën 'Ndryshe'

Çmimin 'Best big International artist në 'Kënga Magjike 2019 e fitoj këngëtarja Tamara Todevska me këngën  'Monsters'.

(Kosova Sot Online)