Kosova Sot

Adoleshenti shqiptar që shpëtoi familjen e tij nga dëbimi në Francë

Adoleshenti shqiptar Samuel Lekaj, është zgjedhur “Personi i...

Prishtina edhe sonte me ajër të ndotur

Ajri i ndotur që thithin qytetarët që jetojnë dhe...

Djali i Remit: Urime babi që e kalove dhe këtë sfidë

Ilmi Mustafa, djali i ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare...

5 mijë euro shpërblim për atë që lajmëron korrupsionin në Vushtrri

Kushdo që lajmëron keqpërdorimin e pozitës zyrtare dhe...

Marrëveshje bërthamore ndërmjet Serbisë e Rusisë

Gjatë vizitës së presidentit të Rusisë, Vladimir...

Del Ponte: Është tepër vonë për të vërtetuar krimet e kryera në Kosovë

Ish-kryeprokurorja e Gjykatës së Hagës, Karla Del Ponte,...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A besoni se ka ardhmëri për të rinjtë në Kosovë?

 • Po
 • Jo

          VIP of the Day

          VIP

          Kështu e shijon dimrin, Leonora Jakupi (Foto)

          Ditët e acarta që po mbretërojnë këto ditë në vendin tonë, kanë sjellur pamje mahnitëse për sytë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Edhe këngëtarja e njohur Leonora Jakupi, nuk ka lënë pa e shijuar këtë mrekulli. Në një fotografi, të publikuar në profilin e saj në Instagram, shfaqet Leonora, më e relaksuar se kurrë, duke e shijuar petkun e pastërtisë së borës në...

          VIP

          Shikoni çfarë dhurate i blen Shyheretja, Leartës:Mashalla (Foto)

          Mesa duket reja e këngëtares së njohur Shyherete Behluli, kësaj radhe i ka...

          VIP

          Shpat Kasapi, dhandër Kosove (Foto)

          Edhe pse në opusin e tij numëron qindra hite, këngëtari i njohur shqiptar Shpat...

          VIP

          Grupi 'Zanat', e shkrijnë acarin e Janarit me këtë melodi (Video)

          Në kohën kur po jetojmë, degradimi i vlerave në përgjithësi ka...

          Shëndetësia

          Ushqimet më të mira kundër alergjive

          Alergjenët, si ekspozimi ndaj diellit, poleni, ushqimi, kafshimi i insekteve, fibrat dhe...

          Shëndetësia

          Një lugë xhem si ky në ditë e forcon imunitetin

          Gjatë kohëve me mot të ftohtë, kur njeriu më së shumti...

          Femra

          Maskë me vaj ulliri për rritjen e flokëve

          Një zgjidhje shumë të mirë që gjendet në kuzhinën e secilit prej...

          Reçeta

          Receta e Cekës - Ëmbëlsirë me susam

          PËRBËRËSIT: 500 gr susam, 500 gr llokum, 200 gr zhele bonbone. Në...

          Sport
          • Formacionet e mundshme: Juventus-Milan

           Juventusi pritet që të startojë me Douglas Costan dhe me Cristiano Ronaldon dhe Paulo Dybalan në sulm, përderisa për Milanon nga fillimi mund të startojnë edhe Gonzalo HIguain dhe Lucas Paqueta Ndeshja do...

           Më Shumë
          • “United ka fuqi për ta mposhtur çdo kënd”

           Legjenda e Djajve të Kuq, Ryan Giggs, është i impresionuar me përparimin që ka bërë skuadra nën urdhrat e ish bashkëlojtarit të tij, derisa ata kanë ndezur cilindrat dhe po fitojnë në...

           Më Shumë
          • Spalletti e “godet” Icardin

           Trajneri Luciano Spallettit ka bërë një goditje për Mauro Icardin duke e lavdëruar në mënyrë demokratike duke thënë “dikush që pyet për atë çfarë ai mund të...

           Më Shumë

          Balotelli e dërgon Piatekun në Milan?

          Milan po vazhdon negociatat me sulmuesin e Genoas, Krzysztof Piatek, derisa kjo...

          Fluturon, fluturon Shaqiri!

          Xherdan Shaqiri është duke kaluar momentet e tij më të mira...

          “Higuain kurrë nuk ka kërkuar të largohet”

          Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso ka thënë se Gonzalo Higuain...

          Yaya Toure: Marquez ishte 10 herë më i mirë se Pique

          Gerard Pique mund të konsiderohet njëri prej mbrojtësve më...

          Skitari i Kosovës fantastik në garën e Krvavecit të Sllovenisë

          Skitari kosovar Albin Tahiri ka arritur pikët më të mira në...

          KB Prishtina mposht Ponte Prizrenin në Sezai Surroi

          KB Prishtina ka mposhtur Ponte Prizrenin me rezultat 86:92. Çereku i...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Plagët që t`i shkaktojnë të tjerët shërohen, ato që ia shkakton vetes nuk kanë ilaç

          Shkruan: Prof.dr.Hakif Bajrami 1. PAJTIMI POLITIK DHE KOMBËTAR...

          Do të plasë bomba në bandën e delegacionit në Bruksel

          Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani Sipas burimeve të mia shumë...

          Paaftësia dhe diplomacia e dështuar e Kosovës

          Shkruan: Ali Kelmendi  Nga na vijnë në të...

          Britania të mos e shtyjë Brexitin

          Shkruan: WOLFGANG MUNCHAU Deri më tani, BE-ja ka qëndruar anash...

          Dossier

          Sara Blloshmi: Si i skandalizonte burrat në vitet ’20 mbesa e Ismail Qemalit

          Ajo që dihet për jetën e mbesës së patriarkut të shtetit shqiptar është fare pak. Aq sa edhe ajo që dihet, e shtrembëruar nga regjimi dhe e distancuar prej një shekulli në kohë...

          Planeti X

          Rastet më të çuditshme të takimit me jashtëtokësorët

          Mundësia e kontaktit me jashtëtokësorët është një gjë tmerruese për shumicën e njerëzve, megjithatë disa prej tyre i gëzohen një mundësie të...

          Rastet më të çuditshme të takimit me jashtëtokësorët

          Mundësia e kontaktit me jashtëtokësorët është...

          Shkencëtarëve u lejohet ringjallja e të vdekurve?!

          Kompanitë amerikane kanë marrë lejen që të...

          Shpirtrat bredhacakë

          Ka shumë njerëz që kanë pasur takim me shpirtra, por...

          Sehiri-Forma më e rrezikshme e magjisë së zezë

          Nëse ndokush ju bën sehir, atëherë do t'ua...

          Auto&Tech

          Risia e 'Mercedes' 2019

          "Mercedes"-i ka sjellë në lansimin e madh më 2019: kjo veturë e re "CLA" do t'i bashkohet brendit "AClass". Modeli origjinal "CLA" ishte i pari 'coupe saloon' për t'u...

          Më Shumë

          Rusia humb kontrollin e radioteleskopit të vetëm në Hapësirë

          Rusia humbi kontrollin e radioteleskopit të vetëm Hapësinor...

          Samsung na prezanton të ardhmen e një jete plot me konektivitet në CES 2019

          Kur është fjala për të theksuar përmirësimet...

          Televizori Panasonic i 2019-ës, këto janë të veçantat e tij

          Televizori i ri i 2019-ës nga kompania Panasonic do të mund të...

          KOSOVA SOT TV
          Kuzhinieri juaj i ardhshëm, mund të jetë një robot (Video)

          Gjigandi gjysmëpërçues "Nvidia" ka debutuar robotin e tij të 'manipulatorit të kuzhinës' që përdor AI dhe të mësuarit në makinë për të qenë në...

          Më Shumë

          Fenomeni i Hënës së përgjakur do të shihet në fundjavë (Video)

          Këtë fundjavë, gjysma e globit do të bëhet...

          Hajni dënohet në mënyrë mizore nga banorët që e kapën

          Një grup personash në Meksikë dënuan rëndë...

          Japonia lanson robotët, për ti ndihmuar turistët në metrot e Tokios (Video)

          Japonia ka vendosur robota për të punuar në stacionet e...

          OK KIDS
          Fakte për karrotën

          Karrota nuk ishte konsideruar fillimish e ngrënshme, sepse ishin shumë të hidhura, përcjell Kosova Sot Online. Nuk është e vërtetë se karrota të ju ndihmojë të shihni më mirë...

          Me Shume

          Fakte për veturat

          Në vitin 1769 është bërë se pari një...

          Me çfarë ushqehen lejlekët?

          Lejlekët ushqehen me brejtës, krimba të tokës dhe të...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >