Përdhunuan dhe lanë shtatzënë vogëlushen, dënohen me burg 2 xhaxhallarët ‘monstra’ - Lajme - Kosova Sot
Përdhunuan dhe lanë shtatzënë vogëlushen, dënohen me burg 2 xhaxhallarët ‘monstra’

Përdhunuan dhe lanë shtatzënë vogëlushen, dënohen me burg 2 xhaxhallarët ‘monstra’

Një gjykatë indiane ka dënuar me burg dy burra për të përdhunimin e një vajze 10-vjeçare, e cila madje mbeti shtatzënë  dhe lindi në muajin gusht.

Të dy agresorët ishin në fakt xhaxhallarët e vogëlushes. Shtatzënia e saj u zbulua në mes të korrikut kur ajo filloi të ankohej për dhimbje stomaku dhe prindërit e çuan në spital.

Xhaxhai i dytë u arrestua pasi mostra e ADN-së së foshnjës nuk përputhej me atë të vëllait të tij më të madh, i cili ishte i dyshuari  i parë.

Por  ditën e djeshme, të dy të ashtuquajturit “xhaxhallërët – monstra’  u shpallën fajtorë në gjykatë.

Vajza 10 vjeçare tha se ishte sulmuar seksualisht gjashtë herë nga xhaxhai i i madh  kur ai kishte vizituar shtëpinë e tyre në Indi, dhe disa herë nga i vogli. 

Prindërit e saj u paraqitën në gjykatë për të lejuar që ajo ta abortonte fëmijën, por nuk u lejua pasi jeta e nënës, ishte në rrezik. 

(Kosova Sot)

3 orë e 38 minuta më parë
16/12/18