Rama i quan kazan gazetarët, Meta i pret në Presidencë - Lajme - Kosova Sot
Rama i quan kazan gazetarët, Meta i pret në Presidencë

Rama i quan kazan gazetarët, Meta i pret në Presidencë

Një javë më parë kryeministri Edi Rama ishte në qendër të mediave, pasi në një prononcim ai fyeu gazetarët. Përpara tyre Rama i quajti, të paditur, i tha që nuk lexonin dhe që nuk dinin të bënin pyetje.

Këto fjalë të numrit një të qeverisë, ndezën një debat ku u përfshinë dhe aktorë të ndryshëm politikë.

Por sot nga zyra e shtypit të presidencës thuhet se “me rastin e Ditës Ndërkombëtarë për dhënien fund të mosndëshkimit nga gazetarëve, Ilir Meta do të organizoj një pritje”. Presidenti ka ftuar të gjitha gazetarët për takimin që do të zhvillohet me ta. Kjo duket një qasje tjetër e Presidentit ndaj gazetarëve, por edhe si një kritik indirekte për kreun e qeverisë me sjelljen e tij të fundit.

(Kosova Sot)

21 orë e 9 minuta më parë
10/12/18