Persona të paautorizuar brenda Aeroportit të Hamburgut- fluturimet anulohen - Lajme - Kosova Sot
Persona të paautorizuar brenda Aeroportit të Hamburgut- fluturimet anulohen

Persona të paautorizuar brenda Aeroportit të Hamburgut- fluturimet anulohen

Sipas raportimeve të fundit të mediave të huaja, bëhet e ditur se fluturimet brenda dhe jashtë Gjermanisë, nga Aeroporti i Hamburgut janë anuluar.

Kjo sipas autoriteteve gjermane, pasi është hasur në një person të paautorizuar në pistat e aroportit. 

Një zëdhënës i aeroportit ka deklaruar se zona ishte mbyllur që nga ora 19.20 GMT, ndërsa forca të shtuara të policisë u panë në vendin e ngjarjes.

(Kosova Sot)

22 orë e 55 minuta më parë
16/12/18