Emri/ Shqiptari mbylli gruan 1 vit në shtëpi, rrahje dhe përdhunime para vajzës - Lajme - Kosova Sot
Emri/ Shqiptari mbylli gruan 1 vit në shtëpi, rrahje dhe përdhunime para vajzës

Emri/ Shqiptari mbylli gruan 1 vit në shtëpi, rrahje dhe përdhunime para vajzës

Një ngjarje e frikshme raportohet nga Italia me protagonist një shqiptar. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari Indrit Gjini, 33-vjec ka mbajtur të izoluar gruan e tij në banesë për rreth një vit, e ka dhunuar fizikisht, torturuar dhe përdhunuar edhe në sy të vajzës se tyre. Ai tashmë akuzohet për dhunë në familje dhe dhunë seksuale.

Hetuesit mblodhën fakte të rënda rreth ngjarjes në fjalë që çoi pas hekurave shqiptarin.

Dhuna ndaj gruas nisi në fillim te 2016 deri në shkurt të 2017. Shqiptari ushtroi ndaj gruas dhunë fizike, mbyllje në shtëpi, ndalim te cdo lloj kontakti me persona të tjerë, rrahje me shkelma, dhunë psikike dhe fizike edhe para vajzës së tyre.

Pas hetimeve rezultoi se mes tyre kishte pasur shumë episode përdhunimi shoqëruar me dhunë fizike.

(Kosova Sot)

17 orë e 27 minuta më parë
11/12/18