Sherr i madh në familjen shkodrane, burri rreh ish-vjehrrën në… - Lajme - Kosova Sot
Sherr i madh në familjen shkodrane, burri rreh ish-vjehrrën në…

Sherr i madh në familjen shkodrane, burri rreh ish-vjehrrën në…

Nje shkodran 55 vjecar po hetohet ne gjendje te lire dhe pritet te shoqerohet ne Polici pasi akuzohet se ka ushtruar dhune ndaj ish vjehrres ne banesen e ish gruas qe tani jeton ne Tirane.

Njoftimi i Policise:

Më datë 09.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për shoqërimin e shtetasit S.T, vjeç 55, banues në Shkodër, i dënuar më parë, pasi dyshohet se rreth orës 10:00, në rrugën “Jordan Misja”, në banesën e vajzës së saj Gj.H, e divorcuar, ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-vjehrrës, M.H, vjeç 81, banuese Shkodër. Neni 130/a i Kodit Penal.

Neni 130 – Shtrëngimi ose pengimi për të bashkëjetuar ose për të zgjidhur martesë

Shtrëngimi ose pengimi për të filluar ose vazhduar bashkëjetesën ose shtrëngimi për të zgjidhur martesën, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim gjer në tre muaj.

 (Kosova Sot)

4 orë e 25 minuta më parë
18/12/18