Kanos me armë nënën dhe vëllanë, arrestohen 25 vejçari në Tiranë - Lajme - Kosova Sot
Kanos me armë nënën dhe vëllanë, arrestohen 25 vejçari në Tiranë

Kanos me armë nënën dhe vëllanë, arrestohen 25 vejçari në Tiranë

Dritan Billa, një ri 25 vjeçar me banim në fshatin Zalt, Kashar, u arrestua nga Policia e Tiranës mbrëmjen e djeshme, pas disa orë kërkimesh, në lagjen Shkozë.

Burime zyrtare nga policia e Tiranës bënë me dije se Billa rezulton i dënuar më parë për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”. Po ashtu, i riu ka qëlluar dhe me armë në ajër, ndërkohë që pistoleta është sekuestruar.

NJOFTIMI I POLICISE
Më datë 02.12.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi Dritan Billa, 25 vjeç , banues në fshatin Zalt, Kashar, i dënuar më parë për veprën penale “ Plagosje e rëndë me dashje”, pasi:

Rreth orës 16:30, në fshatin Zalt, në banesë, pas një konflikti për motive të dobëta ka kanosur nënën D.B.,61 vjeçe dhe vëllain F.B., 33 vjeç, si dhe ka qëlluar në ajër me armën e zjarrit pistoletë, duke prishur rendin e qetësinë, dhe më pas ështe larguar nga banesa me mjetin e tij.

(Kosova  Sot)

22 orë e 49 minuta më parë
16/12/18