Ja çfarë moti ju pret këtë javë...Përgadituni - Lajme - Kosova Sot
Ja çfarë moti ju pret këtë javë...Përgadituni

Ja çfarë moti ju pret këtë javë...Përgadituni

Ditëve të para të javës do të mbajë mot kryesisht me vransira dhe intervale me diell, të martën vende-vende me mundësi për rebeshe të dobëta bore.

Nga e mërkura në mbrëmje parashihen kthjellime, e të enjten dhe premten do të mbajë mot kryesisht me diell, por me ngrica në mëngjes.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie, me minimale që do të luhaten nga -5C deri në -3C, e maksimale nga 2C, në fillim të javës, deri në 6C, nga dita e enjte.

Era do të fryejë mesatare nga verilindja-veriperëndimi 2-9m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të rritet lartë mbi vlera normale.

Image

 

(Kosova Sot)

13 orë e 28 minuta më parë
16/12/18