Abazi: Inatet e politikanëve, po i kushtojnë Kosovës - Lajme - Kosova Sot
Abazi: Inatet e politikanëve, po i kushtojnë Kosovës

Abazi: Inatet e politikanëve, po i kushtojnë Kosovës

Opinionisti Haki Abazi, në profilin e tij në Facebook, ka postuar një shkrim i cili tregon gjendjen reale të politikës kosovare, ekzaktësisht inatet që politikanët tanë kanë mes vete, dhe që po këto po i  faturohen shtetit të Kosovës,  transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Më poshtë mund t'a lexoni tekstin e Abazit:

Ne nje bashkebisedim me nje mik te vjeter dhe te involvuar ne proceset e berjes se drejtes dhe shtetit, ne nje moment sikur leshoi garden e tij diplomatike dhe njeriut me pervojen me te gjate ne perballjen me sfida dhe me tha me hidherim: " e kuptoj qe ndjeheni te frustuar me stagnimin edhe me deshtimet permbrenda dhe jashte, edhe me demarkacionin edhe me izolimin por cfare nuk kuptoj eshte pse kaq shume i keni inate njeri tjeterit, pse te gjithe vijne e me flasin keq per njeri tjeterin, pse asnjehre nuk ju gezova faktit qe ju dini te punonin dhe te arrini qellimin si ekip. Une nuk e di nese ju njof me, nuk e di nese do te arrijme aty ku duam kur ju jeni kaq jomirenjohes dhe kaq perbuzes ndaj njeri tjeterit, Ju heqeni si te menqur e te perkryer ndersa prapa vehtes keni vetem mospajtime dhe paravehetes keni nje mal me probleme per te cilat me fjale gjeni zgjidhje por me pune e vepra vendosni egot personale para interesit te vendit".

(Kosova Sot)

21 orë e 51 minuta më parë
11/12/18