Abazi: Baton Haxhiu, përcjellësja e tretë e krimit të organizuar në klanin Pronto - Lajme - Kosova Sot
Abazi: Baton Haxhiu, përcjellësja e tretë e krimit të organizuar në klanin Pronto

Abazi: Baton Haxhiu, përcjellësja e tretë e krimit të organizuar në klanin Pronto

Analisti Haki Abazi përmes një statusi të publikuar në rrjetin shoqëror ‘’Facebook’’, ka thënë disa të vërteta.

Ai thotë se Baton Haxhiu është përcjellësja e tretë e krimit të organizuar në klanin Pronto.

Ja shkrimi i plotë nga Abazi:

Veshtire eshte me gjete nje teater e aq me veshtire eshte te krijohet nje regjisor kaq te marre qe do te krijonte nje drame kaq targjikomike si kjo e jona. Keta dy "aktore" ne skenen e plotturpshme flasin dhe suflerojne njeri tjetrin per deshtimet qe as fitore e Pirros nuk mund te cilesohet;;"katundi" po digjet keta te dy po ju krehin floket njeri tjeterit. Perball eksperimentimit te tuprpshem dhe kulmit te krimit po shembet shoqeria e shteti qe eshte ndertuar me ndjerse e gjak. Batoni duhet te jete percjellesja e trete e bukuroshave te krimit te orgnizuar ne klanin PRONTO apo ndoshta genjeshtrat ne aeroplanin e Rames per Kine kane filluar te behen bajate dhe duhet filluar nga e para ne rast te nje vakumi tjeter.

 

 

Image

 

16 orë e 4 minuta më parë
17/12/18