Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada Amerikane ka një thirrje për studentët - Lajme - Kosova Sot
Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada Amerikane ka një thirrje për studentët

Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada Amerikane ka një thirrje për studentët

Ambasada e SHBA në Tiranë ka një thirrje për studentët shqiptarë që shpresojnë të studiojnë në një universitet në Shtetet e Bashkuara.

 Ambasada i fton të hedhin një sy nga Education USA me anë të një statusi në profilin e saj në Facebook.STATUSI“Ku do t’ju çojë viti 2018? Nëse po shpresoni të studioni në një universitet në Shtetet e Bashkuara, hidhini një sy EducationUSA. Qendra ofron informacion pa pagesë, të saktë dhe të plotë mbi institucionet amerikane, procedurat e aplikimit, dhe shumë më tepër!”

(Kosova Sot)

17 orë e 7 minuta më parë
14/12/18