"Kthesa e Djallit" vret 46 njerëz (Foto) - Lajme - Kosova Sot
"Kthesa e Djallit" vret 46 njerëz (Foto)

"Kthesa e Djallit" vret 46 njerëz (Foto)

Së paku 46 persona kanë humbur jetën pasi autobusi me të cilin po udhëtonin ra në një humnerë që në Peru njihet si ‘Kthesa e Djallit’,

Autobusi që po transportonte rreth 50 udhëtarë u godit nga një traktor me rimorkio pranë kthesës dhe humbi ekuilibrin duke rënë në humnerë.

Edhe procesi i tërheqjes së të mbijetuarve dhe viktimave ka qenë i vështirë pasi zona ku ka rënë autobusi nuk ka rrugë të qasshme.

Aksidentet rrugore në Peru janë të zakonshme dhe numri i viktimave është çdo vit i lartë. Më shumë se 2,600 njerëz kishin humbur jetën vetëm gjatë 2016.

(Kosova Sot)

22 orë e 45 minuta më parë
14/12/18