Stuhia e madhe në Britani dëmton edhe kasollet pranë plazhit - Lajme - Kosova Sot
Stuhia e madhe në Britani dëmton edhe kasollet pranë plazhit

Stuhia e madhe në Britani dëmton edhe kasollet pranë plazhit

Ky është një moment i tmerrshëm kur stuhia Eleanor përfshiu një rresht të kasolleve të plazhit, pasi erërat arritën deri në 100 mph në Mbretërinë e Bashkuar.

Kasollet në Hayling Island, pranë Porsmouth, Hants, u grabitën nga themelet e tyre dhe u goditën nga valët e forta.

Stuhia Eleanor ka bërë kërdi në të gjithë vendin dhe ka lënë pas vetës një shkatërrim të madh të Britanisë së Madhe me erëra të fuqishme.
Një person vdiq dhe disa të tjerë u lënduan, ndërsa mijëra shtëpi mbetën pa energji elektrike.

(Kosova Sot)

15 orë e 22 minuta më parë
22/01/19